İzmit Belediye Meclisi karıştı
Güncel
11 Haziran 2019 Salı 16:47

İzmit Belediye Meclisi karıştı

İzmit Belediye Meclisi'nde Başkan Fatma Kaplan Hürriyet AK Parti grubunun önergesini gündeme almayınca tartışma çıktı.

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Belsa Plaza’da bulunan meclis toplantı salonunda, Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis sonunda AK Parti grubu Hürriyet’i kendilerini söz vermemekle ve meclis bitmeden mikrofonların kapatılması ile suçlarken meclis sonunda CHP ve AK Parti grubu arasında tartışma yaşandı. CHP’li meclis üyeleri ile AK Parti meclis üyeleri arasında yaşanan tartışma karşılıklı itişmeye döndü. Meclisi konuk olarak takip eden ziyaretçilerde meclis salonunu üst katında birbirine girerken AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’de üst katta kavganın arasında kaldı. İki partinin üyelerinin araya girmesi ile olay yatışırken AK Parti üyeleri “15 yıl biz yönettik bir kez böyle bir şey olmadı” şeklinde tepki gösterdiler.

AK Parti grup başkan vekili Mustafa Soydabaş, “Benim bir konuşma hakkım yoksa ben gelmeyeyim o zaman bir daha buraya” dedi. Bunun üzerine konuşan Fatma Kaplan Hürriyet, “Gündem dışı söz vermeyeceğim. Bunu Nevzat bey de hiç vermiyordu biliyorsunuz” şeklinde konuştu. Usulsüzlük yapıldığını söyleyen Soydabaş, “Usulsüzlük yapıyorsunuz, gündem önergelerimizi gündeme almıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Fatma Kaplan Hürriyet ise “Gerekli bütün bilgiyi buradan ben anlattım. Bugün gündem dışı söz vermeyeceğim. Normalde veriyorum ancak ben bunu bugün vermeyeceğim. Hizmet yapacağız. Tahir bey bizim önergelerimizi okumadı bile. Onu ne yapacağız? Büyükşehir’e de bir zahmet lafınız olsun” şeklinde konuştu. “Mikrofonlar meclis bitmeden kapanıyor. Bu nasıl bir şey” diyen AK Parti’li meclis üyelerine, cevap veren Fatma Kaplan Hürriyet “Ben kapatmadım, bilmiyorum belki de arızalıdır” dedi. Gündem maddeleri görüşüldükten sonra kendilerine söz verilmeyen AK Parti Grubu meclisi terk etti. AKP Grubu meclisten çıkarken CHP’li meclis üyeleri ve bazı seyircilerle atıştı. Bu sırada kısa süreli arbede yaşandı.

 

DİĞER HABERLER

Milyonluk temizlik ihalesi yapıldı

İzmit Belediyesi’nde milyonluk temizlik ihalesi yapıldı. Kent temizliği için gerekli araçların kiralanması ve temizlik malzemesi alım ihalesine 5 firma davet edildi. Belediyenin sosyal medya hesabından canlı olarak da yayınlanan ihaleye 3 firma katıldı. İki tur halinde gerçekleşen ihalenin ilk turunda firmalar tekliflerini ihale komisyonuna kapalı zarf ile teslim ettiler. Muhammen bedeli 11 milyon 968 bin 745 lira  olan ihalenin ilk turunda TAF Atık Temizlik firması 12 Milyon 940 bin 85 lira, Bilginay Temizlik 11 Milyon 951 bin 110 lira, SHG Atık Yönetim 12 Milyon 560 bin 710 lira teklifte bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:01
05:22
13:13
17:13
20:43
22:43

TARİHTE BUGÜN

20 Haziran 1990
Eureka adı verilen asteroit keşfedildi