İZMİT BELEDİYESİ AMİRİ İŞÇİYİ DÖVDÜ
Güncel
13 Şubat 2020 Perşembe 15:39

İZMİT BELEDİYESİ AMİRİ İŞÇİYİ DÖVDÜ

İzmit Belediyesi şirketi BEKAŞ A.Ş çalışanı ve Hizmet-iş sendikası temizlik işleri müdürlüğü temsilcisi Bülent AKTOP, 31 Mart’tan sonra temizlik işleri müdürlüğü amiri yapılan Burhan ÇAKIR tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Seka Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Bülent AKTOP’a hastaneye gelen Hizmet-iş sendikası Kocaeli şube başkanı İdris ERSOY ve yöneticiler yanında bulundu.

 

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan ERSOY; 31 Mart yerel seçimlerinden sonra işçilere, özellikle temizlik işçilerinin üzerine kurulan  baskı, tehdit ve hakaretler yeni bir boyut kazanarak işçilerimiz darb ediliyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil, işyeri temsilcisine yapılan bu saldırı, işçilere ve sendikaya yapılmıştır. Bunun müsebbibi geldiği günden beri işçileri üzerinden herkesi geren başta İzmit belediyesi başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve temizlik işleri müdürü ve bazı üst düzey amirlerdir. Bu zorba zihniyet ile hukuk çerçevesi nezdinde hesap sorulacaktır.” Dedi.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:41
13:25
16:24
18:49
20:18

TARİHTE BUGÜN

20 Şubat 1970
Boğaziçi Köprüsü'nün temeli, Türkiye Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay ve Başbakan Süleyman Demirel tarafından törenle atıldı. Üç yılda tamamlanan köprü, 29 Ekim 1973'te açıldı.