REKLAMI KAPAT
  • 6.9602 TL
  • 8.1751 TL
  • 9.0228 TL
KOCAELİ 28°

İZMİT BELEDİYESİ AMİRİ İŞÇİYİ DÖVDÜ

İzmit Belediyesi şirketi BEKAŞ A.Ş çalışanı ve Hizmet-iş sendikası temizlik işleri müdürlüğü temsilcisi Bülent AKTOP, 31 Mart’tan sonra temizlik işleri müdürlüğü amiri yapılan Burhan ÇAKIR tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Seka Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Bülent AKTOP’a hastaneye gelen Hizmet-iş sendikası Kocaeli şube başkanı İdris ERSOY ve yöneticiler yanında bulundu.

 

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan ERSOY; 31 Mart yerel seçimlerinden sonra işçilere, özellikle temizlik işçilerinin üzerine kurulan  baskı, tehdit ve hakaretler yeni bir boyut kazanarak işçilerimiz darb ediliyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil, işyeri temsilcisine yapılan bu saldırı, işçilere ve sendikaya yapılmıştır. Bunun müsebbibi geldiği günden beri işçileri üzerinden herkesi geren başta İzmit belediyesi başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve temizlik işleri müdürü ve bazı üst düzey amirlerdir. Bu zorba zihniyet ile hukuk çerçevesi nezdinde hesap sorulacaktır.” Dedi.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI