İzmit Belediyesinde torpilli işi kaptı, tatile başladı
27 Ocak 2020 Pazartesi 10:49

İzmit Belediyesinde torpilli işi kaptı, tatile başladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yılbaşında kapı önüne koyduğu 26 sözleşmeli memur yerine işe aldığı torpilli isimlerden Arda Başaran, her hafa yurt dışı gezilerine başladı. Başaran son gezisinde, “Dünyanın işi bitmez, fırsat buldukça gezmeli” diye mesaj verdi.

İŞE GİRDİ, GEZİLERE BAŞLADI

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, seçimden önce kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını söylemesine rağmen göreve başladıktan sonra aşamalı olarak 100’e yakın çalışanı kapının önüne koydu. Hürriyet’e en büyük tepki 26 sözleşmeli memuru toplu olarak yılbaşında işten çıkartınca gelmişti. Hürriyet’in gözünün yaşına bakmadığı çalışanlar arasında biri hamile 13 kadın vardı.

HÜRRİYET’İN TORPİLLİSİ

Hürriyet, aralarında 15-16 yıllık çalışanların da bulunduğu bu memurlara son gün işe alındılar şeklinde karalama kampanyası da başlatarak, işten çıkarılan çalışanların adeta yaralarına tuz bastı. Diğer taraftan işe alımlarda adalet getireceğini iddia eden Hürriyet, partililerini ve yakınlarını belediyeye doldurmaya başladı. Hürriyet’in torpillileri arasında CHP eski ilçe sekreteri Arda Başaran da vardı. İşe girer girmez Ruhsat Şube’de amir yapılan Başaran'ın bu tatilleri zaman zaman uzatıp, hafta içi mesai saatlerine sarkıtığını öğrenildi. Bir yılı dolup, izin hakkı elde etmeden Başaran’ın işi asmaya başlaması kafaları karıştırdı.

DÜNYANIN İŞİ BİTMEZ GEZMELİ

Başaran’ı işe aldığı için eleştirilen Başkan Hürriyet, “Ne var bunda ki, asgari ücretle işe başladı” yanıtı vermişti. Ancak asgari ücretli Başaran, geçen haftasonunu Üsküp’te, bir öncekini Girne’de geçirdi. Ailesiyle birlikte iki hafta üst üste yurt dışına çıkan Başaran, sosyal medya hesaplarından da bu gezileri paylaşmaktan geri kalmadı. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Başaran, son paylaşımını Üsküp’te yaparken, “Dünyanın işi bitmez, fırsat buldukça gezmeli” diye mesaj atarak dikkat çekti.

 

DİĞER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:51
07:31
13:24
16:30
18:57
20:25

TARİHTE BUGÜN