İzmit Belediyesi’nin yer temin ettiği,o etkinlikte kurulan stantlar kaldırılıyor!
Güncel
11 Ekim 2019 Cuma 23:37

İzmit Belediyesi’nin yer temin ettiği,o etkinlikte kurulan stantlar kaldırılıyor!

İzmit Belediyesi’nin yer teminiyle Sabri Yalım Parkı’nın yanına kurulan stantlara esnaflar tepki gösterdi. Esnaflardan gelen yoğun şikayetin ardından o etkinlik iptal edildi.

Abdurrahman Yüksel Caddesi, Sabri Yalım Parkı doğu kaldırımında bulunan, yöresel yiyeceklerin tanıtımının yapıldığı et ve süt ürünleri başta olmak üzere pek çok ürünün satışının yapıldığı stantlara, çevredeki kimi esnaflar tepki gösterdi. İzmit Belediyesinin, çeşitli illerden gelen esnaflara yer vermesi ve bu stantlarda 10 gün boyunca satış yapılacak olması nedeniyle esnaflar yer temini yapan İzmit Belediyesi’ne tepki gösterdiler.

Esnafın tepkisi sonrası Stantlar kalkıyor!

Çarşının en merkezi yerlerinden biri olan Sabri yalım parkı etrafına kurulan bu stantlar esnafı olumsuz etkiledi. Birçok esnaf, iş yapamaz hale geldi. Hal böyle olunca esnaflar bu duruma tepki gösterdiler. Gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayınlayan İzmit Belediyesi Pazartesi günü stantların kaldırılacağını söyledi.

İşte Belediyeden gelen açıklama!

İlgililere duyurulur., Abdurrahman Yüksel Caddesi, Sabri Yalım Parkı doğu kaldırımında bulunan stantlar Türkiye Sakatlar Federasyonu’nun organize ettiği ‘Engelsiz Anadolu’ etkinliği kapsamında olup, bazı medya organlarında yer aldığı gibi İzmit Belediyesi tarafından kurulmamıştır.

Elde edilen geliri engelli insanlara bağışlanacağı ‘Engelsiz Anadolu’ etkinliği için Türkiye Sakatlar Federasyonu tarafından İzmit Belediyesinden sadece yer talebinde bulunulmuştur.

Esnafımızın stantların kaldırılması ile ilgili şikayetleri dikkate alınarak İzmit Kaymakamlığı ile görüşülmüş, verilen ortak karar gereği Türkiye Sakatlar Konfederasyonundan da rica edilerek, söz konusu etkinliğin Pazartesi günü son bulacağı belirtilmiştir.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:30
07:11
12:56
15:55
18:19
19:48

TARİHTE BUGÜN

22 Ekim 1997
Kültür Bakanlığı, Oscar'a gidecek film olarak Eşkıya'yı seçti.