İZMİT’İN PAZARLARI DAHA GÜVENLİ, DAHA HUZURLU
Güncel
12 Şubat 2019 Salı 12:01

İZMİT’İN PAZARLARI DAHA GÜVENLİ, DAHA HUZURLU

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Pazarcılar Odası arasında vatandaşların daha güvenli, daha huzurlu daha sağlıklı bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri adına protokolü imzalandı. Belediye binasında düzenlenen imza törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, yönetim kurulu üyeleri ve belediyenin daire müdürleri katıldı.

PAZARLAR ÇAĞ ATLADI

İmza töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Kocaeli Pazarcılar Odası ile imzaladığımız protokol ile pazarlarımızda alışverişin çok daha memnuniyet verici çok daha güvenli ve daha huzurlu olmasını sağlayacağız. Zaten 10 yıl içerisinde İzmit’te pazarlarda bir anlamda devrim oldu. 11 kapalı pazarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.  En son Cumartesi ve Perşembe pazarlarının birleştirip Doğukışla’ya taşınması belki de Türkiye’nin en büyük Pazar taşınmasıydı. Bu pazar ile bin 500 pazarcımızın yeri değişmiş oldu. Gerçekleşen bu büyük taşınma tabi ki kolay olmadı ama Pazarcılar Odamız ile yürüttüğümüz çalışmalarla bu süreci de memnuniyetle tamamladık.” şeklinde konuştu.

DİLEĞİMİZ KAPALI PAZARLARIN ARTMASI

Konuşmalarına devam eden Başkan Doğan, “  pazarcılarımızın, vatandaşımızın daha güvenli, daha huzurlu, daha modern bir ortamda pazar alışverişlerini yapabilmeleri için bir protokol imzaladık. Bu anlamda pazarcılar odamıza teşekkür ediyoruz. Dileğimiz yeni dönemde tüm pazar alanlarının kapalı olması yönündedir” dedi.

NEVZAT BAŞKAN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

Başkan Doğan’ın ardından konuşan Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, “Kocaeli’nde pazarcılar tüm ilçelere İzmit’ten dağılıyor. Bütün pazarcıların merkezi İzmit’tir. Bakıldığı zaman gerçekten en büyük iki pazarımızı güvenli bir şekilde hizmete sunduk. Nevzat Başkanımızın pazarlara yönelik yapmış olduğu çalışmalar Türkiye’de örnek oldu. En çok ve en modern pazarı olan ilçenin belediye başkanısınız. Bu güzel pazar alanlarını ilçemize kazandırdınız için pazarcılar odamız,  pazarcılarımız ve vatandaşlarımız adına teşekkürü bir borç biliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Yapılan imza törenin ardından Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a meyve hediye etti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:23
06:12
13:14
16:58
19:53
21:28

TARİHTE BUGÜN

25 Ağustos 1900
Alman filozof Friedrich Nietzsche öldü.