REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

İzmit’te KHK’lı işçiler Hürriyet’ten zam sözünün tutmasını istiyor!

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün başlattığı, ardından Başkan Büyükakın ve birçok ilçenin de dahil olduğu belediyelerde KHK ile şirketlerde kadrolu işçi olarak çalışan personel için zam müjdesi tek tek yerine getirildi. Bu silsileye seçim sürecinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’te dahil olmuştu. Hürriyet’in dışında bütün Başkanlar sözünde durarak protokollerini imzaladı.

Hürriyet, işçilere verdiği sözü tutmadı

 

Milletvekilliği döneminde taşeron işçiye verdiği destekle ön plana çıkan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in iş başa düşünce taşeron işçilere verdiği değer de gözler önüne serildi. Başkan Hürriyet, KHK ile kadroya geçen taşeron işçilere verdiği sözü tutmadı. İzmit Belediyesi şirketlerinde çalışan işçilere seçim sürecinde verdiği zam müjdesini gerçekleştirmeyen Hürriyet, sürekli kasada para yok bahanesine sarılıyor. KHK ile şirketlerde kadroya geçen  İzmit Belediyesi personelleri “Festivallere para bulan Başkan, bize verilen söze sıra gelince para yok diyor.Hevesimiz kursağımızda kaldı ” diyerek serzenişte bulunuyor.

 

İdris Ersoy yeniden hatırlattı.

 

Geçtiğimiz günlerde yine seçim sürecinde verdiği sözü tutarak 420TL artışla işçilerin yüzünü güldüren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'la protokol imzalyan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’da bu konuyu dile getirerek ”Sözünü tutmayan İzmit Belediyesi kaldı” dedi ve tekrar hatırlatmada bulundu.

 

Sözünü tutmayan izmit belediyesi kaldı

 

Gerçekleştirilen programda konuşan Arsoy,"Örgütlü olduğumuz belediyelerde seçim öncesi işçilere söz verip hala bu konuda hiç bir atım atmayan tek belediye İzmit belediyesi kalmıştır. İzmit belediye başkanının da bir an önce  işçilere verdiği sözü tutmasını, çalışma arkadaşlarımızın beklentilerine cevap vermesini bekliyoruz.”dedi.

 İşte Başkan Hürriyet’in 31 mart seçim sürecinde işçiere gönderdiği o mesaj!

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET