İzmit’te KHK’lı işçiler Hürriyet’ten zam sözünün tutmasını istiyor!
Güncel
10 Ekim 2019 Perşembe 12:17

İzmit’te KHK’lı işçiler Hürriyet’ten zam sözünün tutmasını istiyor!

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün başlattığı, ardından Başkan Büyükakın ve birçok ilçenin de dahil olduğu belediyelerde KHK ile şirketlerde kadrolu işçi olarak çalışan personel için zam müjdesi tek tek yerine getirildi. Bu silsileye seçim sürecinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’te dahil olmuştu. Hürriyet’in dışında bütün Başkanlar sözünde durarak protokollerini imzaladı.

Hürriyet, işçilere verdiği sözü tutmadı

 

Milletvekilliği döneminde taşeron işçiye verdiği destekle ön plana çıkan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in iş başa düşünce taşeron işçilere verdiği değer de gözler önüne serildi. Başkan Hürriyet, KHK ile kadroya geçen taşeron işçilere verdiği sözü tutmadı. İzmit Belediyesi şirketlerinde çalışan işçilere seçim sürecinde verdiği zam müjdesini gerçekleştirmeyen Hürriyet, sürekli kasada para yok bahanesine sarılıyor. KHK ile şirketlerde kadroya geçen  İzmit Belediyesi personelleri “Festivallere para bulan Başkan, bize verilen söze sıra gelince para yok diyor.Hevesimiz kursağımızda kaldı ” diyerek serzenişte bulunuyor.

 

İdris Ersoy yeniden hatırlattı.

 

Geçtiğimiz günlerde yine seçim sürecinde verdiği sözü tutarak 420TL artışla işçilerin yüzünü güldüren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'la protokol imzalyan Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’da bu konuyu dile getirerek ”Sözünü tutmayan İzmit Belediyesi kaldı” dedi ve tekrar hatırlatmada bulundu.

 

Sözünü tutmayan izmit belediyesi kaldı

 

Gerçekleştirilen programda konuşan Arsoy,"Örgütlü olduğumuz belediyelerde seçim öncesi işçilere söz verip hala bu konuda hiç bir atım atmayan tek belediye İzmit belediyesi kalmıştır. İzmit belediye başkanının da bir an önce  işçilere verdiği sözü tutmasını, çalışma arkadaşlarımızın beklentilerine cevap vermesini bekliyoruz.”dedi.

 İşte Başkan Hürriyet’in 31 mart seçim sürecinde işçiere gönderdiği o mesaj!

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:26
07:06
12:57
15:59
18:25
19:53

TARİHTE BUGÜN

18 Ekim 1931
Bilim adamı Thomas Edison 84 yaşında öldü.