İZMİT’TE NİKAH VE DÜĞÜN SALONLARI 1 TL İzmit kazandı!
Güncel
02 Aralık 2019 Pazartesi 21:07

İZMİT’TE NİKAH VE DÜĞÜN SALONLARI 1 TL İzmit kazandı!

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in gündeme getirdiği ve AK Parti Meclis üyesi Muharrem Tutuş’un da kapsamın genişlemesi için öneride bulunduğu o medde kabul edildi.

Yarın belediye meclisine sunulacak olan komisyon kararı ile vatandaşlar İzmit Belediye’sinin düğün ve nikâh salonlarından sadece1 TL’ye faydalanabilecek.Geçtiğimiz Temmuz ayı meclis toplantısında görüşülen bir medde ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, emeklilikte yaşa takılanların çocukları, asgari ücret ile çalışanlara ve işsiz gençlere düğün salonlarının ücretsiz tahsis edilmesi için öneride bulundu.

Gerçekleşen mecliste konuşan Başkan Hürriyet,"Vatandaşlara kolaylık sağlamak için bir çalışma olacak. Engellilerle birlikte bu kolaylıktan emeklilikte yaşa takılanların çocukları, asgari ücret ile çalışanlara ve işsiz gençler de yararlansın istiyoruz". Dedi

 Dezavantajlı kesimlerin hepsini katalım

İlgili madde ile ilgili AK Parti grubu adına söz alan AK Partili Meclis üyesi Muharrem Tutuş söz alarak, “Eklenmek istenen maddeyi desteklediğimizi belirterek, söylediklerinize katılıyoruz. İzmit Belediyesine ait 5 adet düğün salonu var bunlardan 2 tanesi şuanda zaten ayırmaksızın ücretsiz veriliyor. Geriye Kalan 3 tane düğün salonu da verilebilir. Ücretsiz yararlanacak kişileri sınıflandırırsak örnekler sıralanabilir. Örneğin bir genç, Babası EYT’li ama yüksek maaşla çalışıyor. Biz onun gelirine hiç bakmayacak mıyız? Örneğin bir genç, Babası ölmüş. Asgari ücretten biraz daha fazla örneğin 2.500TL maaş alıyor. Ona parayı ver mi diyeceğiz? Benim bu konuyla alakalı söylemek istediğim şey bu. Olumlu buluyorum. Ama eksik ve siyasi olmuş. EYT’yi tamamen siyasi olarak söylüyorsunuz. Dezavantajlı kesimlerin hepsini katalım. Öyle yapalım” dedi.

Kapsam genişledi ve kabul edildi


AK Parti’nin talebiyle EYT maddesini de içeren gündem maddesi genişletilmek üzere komisyona havale edildi.Komisyonda kabul edilen öneri ile vatandaşlar Yunus Emre Kültür Merkezi, Alikahya ve Erol Olçok, Necati Gençoğlu, Ayazma ve Şehit Ramazan Sarıkaya Kültür Merkezleri’nden 1TL’ye faydalanabilecekken; şehit yakınları, gazi, dul, yetim ve engelli vatandaşlar da merkezlerden ücretsiz olarak faydalanabilecek.Ayrıca komisyondan çıkan karar ile Devlet Okulları, Sivil Toplum Kuruluşları da hafta içi velilerin, öğrencilerin ve halkın yararına yapacağı kültürel ve yöresel faaliyetler için Yunus Emre Kültür Merkezi hariç belediyenin diğer kültür merkezlerine 1 TL ödeyecek.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:20
08:08
13:05
15:26
17:41
19:17

TARİHTE BUGÜN

13 Aralık 1642
Hollandalı denizci Abel Tasman, Yeni Zelanda'yı keşfetti.