• 6.7773 TL
  • 7.3231 TL
  • 8.3373 TL
KOCAELİ 12°

İZMİT’TE TÜM BEL-SEN 3 MAYMUNU OYNUYOR

İzmit Belediyesi sözleşmeli memurları yeni yıl itibariyle kapı dışarı etmeyi planlarken yetkili sendika Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş ortalıklarda gözükmüyor

31 Mart seçimleri ardından AK Parti'den CHP'ye geçen İzmit Belediyesi'nde işçi zulmü devam ediyor.Tüm Bel-Sen, gerçekleşen seçimlerin ardından İzmit Belediyesinde toplu sözleşme yetkisi aldı. Sendika Başkanı Erdal Karakuş'u yetki aldığı gün itibariyle ortalıklarda ne gören var ne de duyan.  Hürriyet’in İzmit Belediye Başkanı olması sonrası hızlıca belediye içerisinde örgütlenen Tüm Bel-Sen, şimdilerde adeta 3 maymunu oynuyor. Yeni yıl itibariyle sözleşmeli memur işçilerin akıbeti ne olacak ? Bu konu belirsizliğini koruyor.İşçilerin korkulu ve meraklı bekleyişi sürerken sendikadan herhangi bir açıklama ve bir girişimde görülmedi. Her platformda sözleşmeli memurların sözleşmesini imzalamayacağı ile tehdit eden Başkan Hürriyet sendikanın da sessizliğinden faydalanarak memurlara ve işçilere  hayatı zehir etmeye devam ediyor.Yeni yıl itibariyle işlerinden olmanın endişesini yaşayan sözleşmeli memurlar, kapı dışarı edilmeyi beklerken yetkili sendika ise işçilerden adeta köşe bucak kaçıyor.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET