KADEM Kocaeli’de Gönül Atölyeleri Devam Ediyor
Güncel
11 Şubat 2020 Salı 09:52

KADEM Kocaeli’de Gönül Atölyeleri Devam Ediyor

KADEM Kocaeli Temsilcilik Binası’nda Gönül Atölyeleri kapsamında , T.C Turizm ve Kültür Bakanlığı Geleneksel El Sanatları ve Bez Bebek Sanatçısı Naz Camkıran eşliğinde ‘’Kilim Dokuma Tekniği ile Takı Yapımı ‘’ atölyesi gerçekleştirildi.

Geleneksel El Sanatları ve Bez Bebek Sanatçısı Naz Camkıran etkinliğe başlamadan önce Gölcük İlçesi’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlayan NüzhetiyeBebeği’ni şu sözler ile anlattı. ‘’Nüzhetiyebebekleri  93 Harbiyle beraber gelmiş. Bebekler tamamen el yapımı . Bebeklerin eteklerindeki kanaviçe tekniği ile işlenen üzümler bağ bozumunu anlatıyor. Bu proje başlatılmış ancak yarım bırakılmış. Daha sonra Gölcük Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Grubu olarak bize gelen talep üzerine sekiz kişilik gönüllü ekibimizle yeniden yaparak bu tarihi yaşattık. Şu anda Değirmendere Yalı Evleri’nde bebeklerin satışı yapılıyor. ‘’

NüzhetiyeBebekleri’nin tanıtımını yaptıktan sonra ‘’ Kilim Dokuma Tekniği İle Takı Yapımı ‘’ çalışmasına başlayan Naz Camkıran ,  katılımcılara tekniği anlattıktan sonra onlara yardımcı oldu. Kocaeli Türküleri eşliğinde takılarını işleyen kadınlar etkinlikten oldukça memnun ayrıldı. Bu tarz etkinliklerin devamını Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan’dan talep eden kadınlar , Erturan’a teşekkürlerini de ilettiler.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:54
07:34
13:25
16:29
18:55
20:23

TARİHTE BUGÜN

25 Şubat 1992
Hocalı katliamı: Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde yaklaşık 613 sivil, ermenistan Silahlı Kuvvetleri tarafından öldürüldü.