KARTEPE BELEDİYESİ GELİŞİM AKADEMİSİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Güncel
12 Şubat 2019 Salı 11:13

KARTEPE BELEDİYESİ GELİŞİM AKADEMİSİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

2018’in son aylarında faaliyetlerine başlayan Kartepe Belediyesi Gelişim Akademisi, Kartepelilerin büyük ilgisini görüyor. Gelişim Akademisi müzikten dramaya, robotik kodlamadan cam işleme sanatına kadar birçok farklı ve efektif branşı vatandaşlarla buluşturuyor.

Kartepe’nin bilim kültür ve sanat eğitim merkezi olan Kartepe Belediyesi Gelişim Akademisi müzikten dramaya, robotik kodlamadan cam işleme sanatına kadar birçok farklı ve efektif branşı vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. 7 den 70 e tüm vatandaşlara kapılarını açan akademiye Kartepeliler yoğun ilgi gösteriyor. Kartepe Belediyesi’nin çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik hizmete açtığı Gelişim Akademisi, Uzunçiftlik Mahallesi eski kaymakamlık binasında çalışmalarını yürütüyor.

 

KARTEPELİLER ÇOK MEMNUN

Kartepe Belediyesi ile Kartepe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde bilim, kültür ve sanata yönelik eğitimlerin verildiği akademiden her yaştan vatandaş ücretsiz faydalanabiliyor. Akademide gitar (7 yaş üstü), keman (7 yaş üstü), Tezhip (18 yaş üstü), Minyatür (14 yaş üstü), resim (7 yaş üstü), dekoratif ahşap süsleme (14 yaş üstü), filografi (14 yaş üstü), drama (14 yaş üstü), kaligrafi (14 yaş üstü), ebru (14 yaş üstü), cam süs eşyası yapımı (14 yaş üstü) gibi kurslara kayıtlar alınmaya devam ediyor. Kaligrafi kursiyerlerinden Özlem Toksoy, “Kişisel gelişim kursları için şehir merkezine gitmek zorunda kalıyorduk. Her detayının incelikle düşünüldüğü Gelişim Akademisi’nin ilçemizde olması büyük şans. Bu hizmeti bizlere sunan Başta Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez olmak üzere ekibine çok teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

 

BAŞVURUDA BULUNABİLİRSİNİZ

Kartepe Belediyesi Gelişim Akademisi için kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, Uzunçiftlik mahallesi eski kaymakamlık binasında hizmet veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabilir,  belediyenin 0 262 353 38 69 numaralı telefonundan ayrıntılı bilgi alabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:34
05:42
13:18
17:15
20:32
22:22

TARİHTE BUGÜN

24 Temmuz 1923
Günümüz Türkiye'sinin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması imzalandı.