• 6.6892 TL
  • 7.3089 TL
  • 8.3155 TL
KOCAELİ 14°

Kocaeli Anneleri Elinin Hamurundan

Kocaeli Anneleri Derneği bu kez Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi kütüphane bölümünde yüzlerce öğrenciyle bir araya geldi. Annelerini ve yaptıkları keklerini özleyen öğrenciler kısa bir süre de olsa dernek üyelerinin yaptığı keklerin, sarmaların, böreklerin kokusuyla aile hasretini giderdiler.

   Kocaeli Anneleri Dernek Başkanı Hande KAYA ‘ Biz anneyiz! Sadece kendi çocuklarımızın değil, çevremizdeki tüm çocukların da annesi olduğumuz bilinciyle elimizden geldiği kadar hepsine dokunmaya çalışıyoruz.  Ailelerinden uzakta Şehrimize misafir olan gençlere anne masası hazırladık bugün. İstedik ki ailelerinden uzakta onların özlemiyle olan kardeşlerimize ev sahipliğimizi gösterelim. Ders çalışırken sevgiyle yaptığımız börekleri, poğaçaları yesinler, sardığımız sarmalarla özlem gidersinler diye çıktık yola, devamı gelecek. Yalnız olmadıklarını, anneliğin evrensel olduğunu her fırsatta hissettireceğiz’ diyerek öğrencilerin gönlünü fethetti.

   Öğrenciler etkinlikten duydukları memnuniyeti, sosyal medya hesaplarında dernek hashtagını da ekleyerek paylaştılar.   Etkinliğe genç öğrencilerin yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer UTKAN da katıldı.


BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET