Kocaeli Anneleri Elinin Hamurundan
Güncel
16 Ocak 2020 Perşembe 12:50

Kocaeli Anneleri Elinin Hamurundan

Kocaeli Anneleri Derneği bu kez Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi kütüphane bölümünde yüzlerce öğrenciyle bir araya geldi. Annelerini ve yaptıkları keklerini özleyen öğrenciler kısa bir süre de olsa dernek üyelerinin yaptığı keklerin, sarmaların, böreklerin kokusuyla aile hasretini giderdiler.

   Kocaeli Anneleri Dernek Başkanı Hande KAYA ‘ Biz anneyiz! Sadece kendi çocuklarımızın değil, çevremizdeki tüm çocukların da annesi olduğumuz bilinciyle elimizden geldiği kadar hepsine dokunmaya çalışıyoruz.  Ailelerinden uzakta Şehrimize misafir olan gençlere anne masası hazırladık bugün. İstedik ki ailelerinden uzakta onların özlemiyle olan kardeşlerimize ev sahipliğimizi gösterelim. Ders çalışırken sevgiyle yaptığımız börekleri, poğaçaları yesinler, sardığımız sarmalarla özlem gidersinler diye çıktık yola, devamı gelecek. Yalnız olmadıklarını, anneliğin evrensel olduğunu her fırsatta hissettireceğiz’ diyerek öğrencilerin gönlünü fethetti.

   Öğrenciler etkinlikten duydukları memnuniyeti, sosyal medya hesaplarında dernek hashtagını da ekleyerek paylaştılar.   Etkinliğe genç öğrencilerin yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer UTKAN da katıldı.


DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:28
08:14
13:21
15:51
18:07
19:41

TARİHTE BUGÜN

17 Ocak 1706
Bilim adamı Benjamin Franklin doğdu.