Kocaeli’de kayyum eylemleri yasaklandı!
Güncel
22 Ağustos 2019 Perşembe 13:33

Kocaeli’de kayyum eylemleri yasaklandı!

Kocaeli Valiliği’nin aldığı kararla, Kocaeli sınırlarında Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerindeki kayyum atamalarıyla ilgili eylemleri yasaklandı.

Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanmasının ardından pek çok yerde çeşitli eylemler yapılmaya başladı. Bu ve benzeri eylemler ile ilgili Kocaeli Valiliğe yasaklama kararı aldı. Kocaeli Valiliği, kentte yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri etkinlikleri 15 gün süre ile yasakladı.

Valiliğin kararına göre, Kocaeli il sınırları içerisinde 20 Ağustos tarihinden 3 Eylül’e kadar 15 gün süre ile, açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerin yasaklandı.  Kocaeli Valiliği’nin yasaklama kararma istinaden izin verilmeyeceği, yapılması halinde müsaade edilmeyeceği ve eyleme katılanlar hakkında gerekli adli işlemlerin yapılacağı belirtildi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:59
06:40
13:04
16:29
19:05
20:34

TARİHTE BUGÜN

23 Eylül 1942
Naziler, Auschwitz'te gazla öldürme katliamlarına başladı.