REKLAMI KAPAT
  • 6.8693 TL
  • 7.7611 TL
  • 8.5865 TL
KOCAELİ 35°

Kocaeli’nin zam şampiyonu belli oldu

Kasım ayı enflasyonu açıklandı. Buna göre Kocaeli’nin zam şampiyonunu kadınlar için spor ayakkabısı oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü, Kasım ayı Tüketici Fiyatları Endeksi ve Yurtiçi Üretici Fiyatları Endeksi 2019 Ekim ayı bilgilerini açıkladı.

Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) bir önceki aya göre Kasım ayında, Kocaeli’de yüzde 0,32 oranında artarken, Türkiye genelinde yüzde 0,38 olarak artış gerçekleşti.

Bir önceki yılın aynı ayına göre (son 1 yıllık) ise, Kocaeli’de fiyat artışı yüzde 9,99 oranı ile Türkiye ortalaması yüzde 10,56’nın 0,57 puan altında gerçekleşti. TÜFE'de 2019 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,38, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 11,01, bir önceki yılın aynı ayına göre %10,56 ve on iki aylık ortalamalara göre %15,87 artış gerçekleşti.

Kocaeli’de Kasım ayında fiyatı en çok artan madde yüzde 15,71 ile 'Spor Ayakkabısı (Kadın için) oldu.

Kocaeli’de fiyatı en çok düşen madde ise yüzde -30,38 ile ıspanak oldu.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET