REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 19°

KOGACE’den Baro Başkanına kınama

En Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Engin Şahin’in “Demirtaş’a destek verdi. Mehmetçik’e veremiyor” başlıklı köşe yazısına çirkin bir üslupla cevap veren Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’e Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama geldi.

İşte o açıklama

“Gazetecilik, sadece bir durumu kelimelere ve fotoğraflara döküp haber yapıp bilgi verme işinden öte bir meslektir. Bu işin en önemli noktalarından biri de kuşkusuz köşe yazarlığıdır.

Köşe yazarları da bir kişiye küfür, hakaret ve benzeri bir tutumda bulunmamışsa her türlü olumlu veya olumsuz eleştiriyi yapma hakkına mesleği itibarı ile sahiptir.

Ne yazık ki dün En Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Engin Şahin’in, Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in Barış Pınarı Harekatıyla ilgili sessiz kaldığını iddia ettiği “Demirtaş’a destek verdi. Mehmetçik’e veremiyor” isimli köşe yazısının ardından Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in hakarete varan söylemlerini üzüntüyle takip ettik.

EN Kocaeli Gazetesi Engin Şahin’in herhangi bir hakaret içermeyen söz konusu köşe yazısının ardından meslektaşımızın haysiyetine ve şerefine Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir tarafından dil uzatılması son derece yakışıksız bir tutumdur.

Üç gün önce Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık’ın gazetecilere karşı olan çirkin tutumu peşine de Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in terbiye sınırlarını aşan açıklaması başka soru işaretlerini beraberinde getirmiştir.

Bir gazeteciye bu kadar kolay hakaret edip ve şerefine dil uzatabilmek, telefonla gecenin bir vakti rahatsız etme cesaretini kendinde bulmak çok ciddi manada üzerine düşünülmesi gereken konulardır.

Bu noktada her siyasi ya da STK temsilcisi kim olursa olsun söylemlerinde daha dikkatli, kelimelerinde de seçici olmalıdır.

 

Böyle tatsız hadiselerin bir daha yaşanmamasını diliyor ve terbiye sınırlarını aşan açıklamaları sebebiyle Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir’i kınıyoruz.

Ve uyarıyoruz.

Gazetecilere karşı sergilenen bu nahoş tutumlar alışkanlık haline gelmesin, tekrarlanmasın!”

(Bahar Gültekin Candemir)

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET