REKLAMI KAPAT
  • 6.8658 TL
  • 7.7028 TL
  • 8.5085 TL
KOCAELİ 29°

Küçükkaya’a cevap gecikmedi; “Kendisini delege yazmayı unutan başkan”

AK Parti delege seçimleri için Tiyatro diyen CHP’li Küçükkaya’ya cevap Önceki dönem İzmit ilçe başkan vekili Rıfat Akbaş’tan geldi. Akbaş “ İlçe başkanıyken kendisini delege yazmayı unutan Küçükkaya, teşkilatımızın delege seçimlerine tiyatro demiş” dedi

Birçok seçim sandığının aynı odada olması sebebiyle seçim düzenine aykırı bir durum olduğunu iddia eden eski CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AK Parti’yi eleştirmiş; Seçimlerin bir kuralı ve adabı vardır diyerek bu tablonun seçim düzenine aykırı olduğunu dile getirmişti. Küçükkaya "Onlarca sandık bir odada. Hepsi aynı mahalle desen yüzlerce üyeli mahalleler odaya sığmaz. Çünkü gazeteler yoğun katılımlı seçim yazıyor. Bir mahallenin sandığı deseniz kim nereye oy verir anlaşılır bir durum, mevcut seçim alanı düzeni... Kısacası seçim adı altında bir tiyatro var sahnede... Demokrasi başlı başına bir seçim olmadığı gibi sandık koymak da başlı başına seçim değildir. Kuralı vardır adabı vardır" demişti.

Önceki dönem ilçe başkan vekili Rıfat Akbaş Küçükkaya’ya sosyal medyadan cevap verdi.

 

İşte o paylaşım:

İlçe Başkanıyken kendisini İl delegesi yazmayı unutan Küçükkaya,
teşkilatımızın delege seçimlerine tiyatro demiş!
İlçe Başkanlık sürecinde, tek listeyle girdiği seçimleri kendisine hatırlatmak isterim!
417 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 129 delegesi kongreye gitmemiş, 75 delege ise boş oy kullanmış.
Ve bu arkadaşımız İlçe Başkanı Olmuş!
Üstelik! Bu arkadaşımız komik bir durum! İl delegeliğine İlçe Başkanı olmasına rağmen kendi ismini yazmayı unutarak, il kongresinde oy kullanamamış.
Hazırladığı listeyi en yakın arkadaşına bile göstermemiş!
Belki göstereymiş kendisini delege yazması için uyarırmış en azından.
Şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler
Aslında çok iyi bir tiyatrocu olduğunu kendi kongre sürecinde yaptıkları itibariyle tüm CHP ve kamuoyu görmüştü.
Küçükkaya’yı şaşırtan en büyük olay alışık oldukları kavgaların, sakandalların AK Parti seçimlerinde olmayışıdır.
AK Parti içersinde var olan birlik beraberliktir.
AK Parti teşkilatları kendilerine bu işlerin kardeşçe, seviyeli bir şekilde nasıl yapıldığını da öğretmiştir.
En çok kavganın yaşandığı kendisinin İlçe Başkanlığında yürüttüğü delege seçimleri olduğunu da unutmuş değiliz!
Demokrasiden bihaber olan bu arkadaşımızın eleştirisini, teşkilatımızın en iyi yürüttüğü istişare sürecini ve beraberinde gelen delege seçimlerini ve daha sonrası demokrasi havasında geçen kongrelerimizi çekememesine kıskanmasına bağlıyorum.
Keşke biraz araştırıp bilgi sahibi olaydı da yapaydı o eleştirisini.
İlçe Başkanlığı yapmış bir ismin, rakip partisinin seçim sistemine bu kadar uzak, bilgisiz olduğunu belli etmeseydi.
Gerçi kendisi ve mensubu olduğu partilileri sadece konuşmak için konuştukları eleştirmek için eleştirdikleri alıştığımız bir durum.
Delege seçimlerinde karakolluk olmalara gidecek kadar birbirlerine karşı saygısı sevgisi olmayanlar bu eksikliği neden görmez?
AK Partinin huzur ve bayram havasında geçen delege seçimlerine laf eder!
CHP’de delege seçimleri Skandallar ve kavgalar ile hatırımıza gelmekte. Gerçekleşen olaylı bu seçimlerde ise sebepler, sıfır demokrasi, baskı ve çakma üyelikler.
Demokrasi bayramına dönüşen kongrelerimiz kuruluş tarihi itibariyle bu işin aslında nasılda gerçekçi doğru insancıl yapıldığının göstergesidir.
Delege seçimlerimize de ! Kongrelerimize de! Tüm üyelerimiz davul zurna eşliğinde koşa koşa gelerek katılım sağlar.Yüksek katılım ile gerçekleşen seçimlerimize inanç ve güven her zaman bakidir.
İstişare kültüründen uzak olanların sandıkların kurulduğu mekanlara takılması gayet doğaldır..

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET