• 6.7124 TL
  • 7.2518 TL
  • 8.2657 TL
KOCAELİ 16°

MEHMET AKİF YILMAZ,İZMİT'TEKİ TÜGVALI GENÇLERE HİTAP ETTİ

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) İzmit Temsilciliği tarafından organize edilen İşin Ehlinden" başlıklı program kapsamında Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'ı Belsa Plaza'daki Vakıf binasında konuk etti. " Beklenen Gençlik" adlı bir söyleşi gerçekleştirdiği bu programa TÜGVA İzmit İlçe Temsilcisi Fatih Sultan ÖZTEL, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Okul Müdürleri, Vakıf Kulüp Danışma öğretmenleri, vakıf gönüllüleri ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

GELECEK BİZİ BEKLİYOR


Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Gençlik ve Spor Komisyonu Katip Üyesi Mehmet Akif Yılmaz, "Çalışıp, çabalarsak dünyaya 4 kıtadan hükmetmiş bir ecdadın torunları olarak gelecek bizi bekliyor. Bizim gayretimiz, şeytanın kuklalarının elinden bu dünyayı kurtaracak." öğüdü ve gençlere uyarısıyla konuşmasına başladı. Yılmaz, "En temel bilgi kaynağımız olan Kuran-ı Kerimle barışacağız. Çalışmalarımızın temeline Kuran-ı Kerimi oturmadıkça manasını okulumuzun, ailemizin, cemiyetimizin temeline mihenk taşı yapmadıkça, onu anlamaya çalışmadıkça iki yakamız bir araya gelmeyecek." dedi.
 

DÜNYANIN SÜPER GÜCÜ OLMAK İÇİN

 

Kainatın anlamına ilişkin açıklamalar yapan Yılmaz, "İlk ayete, ilk emre Müslümanlar uymuş olsaydı bugün dünyanın süper gücü İslam ümmeti olmuş olacaktı. Yabancılar kainatı çözmenin derdi içerisinde ve bu durumu Müslümanlar dert edinmedikçe böyle devam edecek. Siz gençlerin seçeceğiniz ve okuyacağınız her alan çok kıymetli. Çalışmalarımıza hem nefis olarak kendimizi hem de Allah'la olan irtibatımızı gözden geçirerek başlamalıyız. Daima kendimizi, kalbimizi, zihnimizi güçlendireceğiz. Devamlı gelişim halinde olacağız ki iki günümüz aynı geçmesin." ifadelerini kullandı.
 

BİR YILDA 1834 FAALİYETLE 32.250 GENCE ULAŞTIK

 
Programın başında kısa bir açıklama yapan TÜGVA İzmit İlçe Temsilcisi Fatih Sultan ÖZTEL; "Vakıf olarak İzmit'te aktif bir faaliyet performansı ortaya koyuyoruz. Şöyle ki 2019 yılında 1834 faaliyette yüz yüze temas kurmak suretiyle 32.250 gence ulaştık.Gençliğe yönelik şuur kazandırıcı ve istikamet belirleyici bu çalışmalarımıza Allah'ın izni ile 2020 yılında da artarak devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET