REKLAMI KAPAT
  • 6.8693 TL
  • 7.7611 TL
  • 8.5865 TL
KOCAELİ 35°

Muharrem Tutuş, “3 bin 500’e çalışan otobüsü 18 bin 900 TL’ye kiralanmaya çalışılıyor”

İzmit Belediyesi kasım ayı meclis toplantısında konuşan AK Parti meclis üyesi Muharrem Tutuş,gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu.Tutuş, yaptığı konuşmasında “3 bin 500’e çalışan otobüsü 18 bin 900 TL’ye kiralanmaya çalışılıyor” dedi.

İzmit Belediye Meclisi’nde gündeme gelen araç kiralama konusu ile ilgili konuşan AK Parti meclis üyesi Muharrem Tutuş, “3 bin 500’e çalışan otobüsü 18 bin 900 TL’ye kiralanmaya çalışılıyor” dedi. Tutuş, “İzmit Belediyesi araç kiralama ihalesini 9 farklı kısımda yaptı. 9’uncu kısımda bir otobüs için ihaleye çıkılmış. Eylül ayında bu otobüs 3 bin 570 TL’ye kiralanmış. Faturası burada. Aynı otobüsü İzmit Belediyesi yaptığı son ihalede 18 bin 900 TL’ye kiralamak istiyor. Firmalar daha sonra bu otobüsün ihalesine giriyor. İhaleye 6 firma giriyor. Belediyenin yaklaşıl bedeli 700 bin lira belirlerken bu işi 270 bin liraya yaparım diyen firma çıkıyor ve en düşük teklifi veriyor. Ve en düşük teklifi veren firmayı hala görüşmeye çağırmamışsınız” dedi. Tutuş konuşurken söze giren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Satın alma konusu netleşmemişken ben ihaleyi nasıl bağlayayım? Aptal mıyım ben? Böyle iş olur mu? Allah aşkına!” diye tepki gösterdi.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET