REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 20°

MUHTAR AKBAŞ’TAN ENGİN TAŞDEMİR’E HODRİ MEYDAN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda belediyenin 2020-2024 Stratejik Planı’yla ilgili konuşan CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, Mansur Yavaş örneğiyle Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş’a fena yakalandı.

Mansur Yavaş örneği ayağına dolandı

Büyükşehir meclis toplantısında gündem dışı konuşma yapmak için kürsüye çıkan CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, hazırlanan stratejik plana yönelik eleştirilerde bulundu. Büyükşehir’in 2020-2024 Stratejik Planı’nd yer alan Muhtarlıkların hizmet kalitesini arttırmak ile ilgili konu hakkında Ankara Belediyesini örnek gösterdi. CHP Grup Başkan vekili Taşdemir’in verdiği örnek adeta ayağına dolandı.

Mansur bey, muhtarlıkları önemseyen bir proje geliştirdi

Gündem dışı söz alarak meclis kürsüsünde konuşma yapan Engin Taşdemir, Muhtarlıkların hizmet kalitesini arttırmak ile ilgili konu hakkında konu hakkında şunları söyledi;”Muhtarlıklarımızın hizmet kalitesini arttırmak ile ilgili olarak da, masa, sandalye ve ofis malzemesi yardımları öngörülüyor. Yıl olacak 2024 ve siz muhtarlarımızın hizmet kalitesini masa sandalye ve kırtasiye malzemesi ile artıracaksınız demek ki. Bu hedefi görünce inanın muhtarlarımız adına üzülmeye başladım sayın başkan. Bunlar muhtarlık hizmetleri için kesinlikle yeterli bir hedef değildir. Örneğin; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur bey, muhtarlıkları önemseyen bir proje geliştirdi. Mesela biz de bunu uygulayabiliriz. Büyükşehir’in mahalle ve köylerdeki yapısal hizmetlerinde muhtarların onayını şart koştu. Eğer o köydeki muhtar onay vermiyor ise, ilgili müteahhite hak ediş ödemesi yapılmayacak. Böylelikle muhtarlıklar etkin hale getiriliyor.”dedi

İzmit Belediyesi CHP’li, Başkan Sizden Buyurun Yapın

İzmit Kabaoğlu Mahalle Muhtarı Ali Akbaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Engin Taşdemir’e adeta hodri meydan dedi. Muhtar Akbaş, İzmit Belediyesi CHP’li! Başkan sizden! Büyükşehir’e örnek gösterdiğiniz projeyi buyurun yapalım. Lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor diyerek Taşdemir’e göndermede bulundu.İşte Muhtar Ali Akbaş’ın Taşdemir’i samimiyet testine davet ederek yaptığı hodri meydan çağrısı..


BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET