MUHTAR AKBAŞ’TAN ENGİN TAŞDEMİR’E HODRİ MEYDAN
Güncel
11 Ekim 2019 Cuma 00:43

MUHTAR AKBAŞ’TAN ENGİN TAŞDEMİR’E HODRİ MEYDAN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda belediyenin 2020-2024 Stratejik Planı’yla ilgili konuşan CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, Mansur Yavaş örneğiyle Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş’a fena yakalandı.

Mansur Yavaş örneği ayağına dolandı

Büyükşehir meclis toplantısında gündem dışı konuşma yapmak için kürsüye çıkan CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, hazırlanan stratejik plana yönelik eleştirilerde bulundu. Büyükşehir’in 2020-2024 Stratejik Planı’nd yer alan Muhtarlıkların hizmet kalitesini arttırmak ile ilgili konu hakkında Ankara Belediyesini örnek gösterdi. CHP Grup Başkan vekili Taşdemir’in verdiği örnek adeta ayağına dolandı.

Mansur bey, muhtarlıkları önemseyen bir proje geliştirdi

Gündem dışı söz alarak meclis kürsüsünde konuşma yapan Engin Taşdemir, Muhtarlıkların hizmet kalitesini arttırmak ile ilgili konu hakkında konu hakkında şunları söyledi;”Muhtarlıklarımızın hizmet kalitesini arttırmak ile ilgili olarak da, masa, sandalye ve ofis malzemesi yardımları öngörülüyor. Yıl olacak 2024 ve siz muhtarlarımızın hizmet kalitesini masa sandalye ve kırtasiye malzemesi ile artıracaksınız demek ki. Bu hedefi görünce inanın muhtarlarımız adına üzülmeye başladım sayın başkan. Bunlar muhtarlık hizmetleri için kesinlikle yeterli bir hedef değildir. Örneğin; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur bey, muhtarlıkları önemseyen bir proje geliştirdi. Mesela biz de bunu uygulayabiliriz. Büyükşehir’in mahalle ve köylerdeki yapısal hizmetlerinde muhtarların onayını şart koştu. Eğer o köydeki muhtar onay vermiyor ise, ilgili müteahhite hak ediş ödemesi yapılmayacak. Böylelikle muhtarlıklar etkin hale getiriliyor.”dedi

İzmit Belediyesi CHP’li, Başkan Sizden Buyurun Yapın

İzmit Kabaoğlu Mahalle Muhtarı Ali Akbaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Engin Taşdemir’e adeta hodri meydan dedi. Muhtar Akbaş, İzmit Belediyesi CHP’li! Başkan sizden! Büyükşehir’e örnek gösterdiğiniz projeyi buyurun yapalım. Lafla peynir ekmek gemisi yürümüyor diyerek Taşdemir’e göndermede bulundu.İşte Muhtar Ali Akbaş’ın Taşdemir’i samimiyet testine davet ederek yaptığı hodri meydan çağrısı..


DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:30
07:11
12:56
15:55
18:19
19:48

TARİHTE BUGÜN

22 Ekim 1997
Kültür Bakanlığı, Oscar'a gidecek film olarak Eşkıya'yı seçti.