• 6.6892 TL
  • 7.3089 TL
  • 8.3155 TL
KOCAELİ 14°

Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi’nden açıklama!“Başkan Hürriyet’tin bu olayı saptırmadan, siyasileştirmeden özür dilemesini bekliyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla paylaşımda bulunan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş için Kocaeli muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesinden açıklama geldi.

Kocaeli Muhtarlar Derneği tarafından yapılan açıklamada ;” İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır.”dedi

İşte o açıklama!

 

Kamuoyuna duyurulur

 

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi üyelerimizden, Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından şahsına yönelik aranmak suretiyle maruz kaldığı tehdit ve hakaret dolu telefon görüşmesine istinaden basın açıklamamızdır:

07.12.2019 Cumartesi günü saat 17.12’de Kabaoğlu Muhtarımız Ali Akbaş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından aranarak bir belediye başkanına yakışmayacak üslupla tehdit ve hakarete maruz kalmıştır. Telefon görüşmesi esnasında, aynı araç içerisinde Kaboğlu Muhtarı Ali Akbaş’ın maruz kaldığı saldırıya şahsımla beraber 2 muhtar arkadaşımız da şahit olduk.

Ali Akbaş arkadaşımızın, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımı karşılık İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplam Hürriyet şu ifadeleri kullanmıştır; “-Ali bey Ali bey, mutlu musun bu yaptığından. Bu hırsızlara, tecavüzcülere, arsızlara sahip çıkan AKP’nin pis siyasetine alet oluyorsun. Bu pis AKP’ye destek veriyorsunuz, oy veriyorsunuz. Yazıklar olsun size. Ali Muhtar bundan sonra göreceksin neler olacağını. Allah senin de belanı versin Ali Akbaş.” diyerek telefonu yüzüne kapatmıştır.

12 bin nufuslu 2300 seçmene sahip İzmit’in 5.en büyük mahallesi olan Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızın şahsıyla ilgili bu cümleleri kuran Sayın Başkan, olayın üstünden 3 gün geçmesine rağmen yanlış yaptığını düşünerek Muhtarımıza dönüş yapmamıştır.

Muhtar arkadaşımız uğradığı bu saldırıyı sosyal medya üzerinden kamuoyu ile paylaşarak duyurdu.

Buna rağmen Muhtarımıza yine herhangi bir dönüş yapmayarak üstüne basına şu demeci vermesi arkadaşımızı daha da derinden üzmüştür: ”Artık karalama politikalarına cevap vermeyeceğim. Bunlar bir ekip oldular. Ben artık hizmetlerime odaklanacağım” diyerek Muhtar arkadaşımızı karalama politikası yapmakla suçlayarak yine haksız ithamlarla algı oluşturmaya çalışmıştır.

Kabaoğlu Muhtarı Ali Akbaş arkadaşımızı kamuoyundan tanıyan herkes iyi bilir ki, AK Partili birçok Belediye Başkanını, Milletvekillerini hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dâhil olmakla beraber yanlış gördüğü ve beğenmediği politikalarını eleştirmiş fikrini özgürce beyan etmiştir. AK Parti ye karşı da zaman zaman birçok tepki koymasına rağmen, hiçbir AK Partili isimden, belediye başkanından bu şekilde tehdit ve hakarete maruz kalmamıştır

Kamuoyunun da yakından bildiği Umuttepe’ye yapılması planlanan çöp yakma tesisinin iptali için AK Partili belediye başkanlarına karşı dik duruşuyla en önde olan isimlerin içerisinde yer almıştır.

Kendisi gibi seçilmiş biri olan muhtar arkadaşımıza yönelik kabul edilemeyecek yaklaşım ve üslupla hakaret eden Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in kendisi gibi düşünmeyenlere saygısının ve tahammülünün olmadığını da görmüş olduk.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından, bir belediye başkanına hiç yakışmayacak ifadelerle hakaret ve tehdide maruz kalan Muhtar Akbaş arkadaşımız konu hakkında hukuki süreci başlatacaktır.

Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten yapılan bu saldırıyı kişiselleştirmeden, saptırmadan, siyasileştirmeden özür dilemesini bekliyoruz.

 

İbrahim Efe

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET