Protokol imzalandı, işte Halk ekmeğin fiyatı ve gramı
Güncel
08 Ekim 2019 Salı 14:17

Protokol imzalandı, işte Halk ekmeğin fiyatı ve gramı

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, İzmit'te satışı yapılacak halk ekmekle ilgili detayları aktardı. Sarı, halk ekmeğin gramını ve ne kadardan satılacağını açıkladı

Halk Ekmek Projesi protokolü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası yetkilileri arasında imzalandı. Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, proje hakkında açıklamalarda bulundu.  Halk Ekmek uygulaması hakkında konuşan Sarı, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile yapılan görüşmelerde, uygulama kapsamındaki ilçe belediyelerini de kapsayacak şekilde 7 Ekim 2019 tarihinde imzalanan bir protokol ile uygulamaya geçiyoruz. İlk uygulama ilçe belediyesinin İzmit olacağı ve İzmit Belediyesi tarafından imza altına alınan protokol kapsamında, yerleri müştereken belirlenen 13 satış noktasında, protokol gereği Büyükşehir Belediyesi tarafından konacak satış büfeleri ile ilk uygulama başlamış olacaktır” dedi.  

ÖNCE İZMİT, SONDA DİĞER İLÇELER

200 gramlık ekmeğin 1 TL’den satılacağını belirten Sarı, “Lezzeti, tadı ve kalitesiyle örnek olan, Kocaeli ekmeğinin üreticisi Fırıncı Esnafı tarafından, yine aynı kalitede ve lezzette üretimi yapılacak 200 gramlık 1 TL’lik fiyatlandırılmasıyla, tekli ya da çiftli olarak, en kısa zamanda başta İzmit ilçesinin ve daha sonra diğer ilçelerimiz olmak üzere tüm Kocaeli halkının sofralarında yer alacaktır. Talebe göre de 400 gram ekmek 2 TL’den satışa sunulabilir. Kocaeli Fırıncı Esnafı, maliyetlerine rağmen, kaliteli ve lezzetli ekmeğini ‘Halk Ekmek’ adı altında üretecek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 12 ilçe belediyesiyle birlikte vatandaşın sofrasında yer alması sağlanacaktır” diye konuştu.  

Halk ekmek satış günleri ve saatleri hakkında bilgi veren Sarı, “Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi 06.00-08.00, 12.00.14.00, 17.00-19.00 saatleri arasında satış gerçekleşecek. Pazar günleri ve resmi tatillerde kapalı olacak. Vatandaşın talebine göre ekmek satışları devam edecek. İlk etapta büfe başı bin ekmek düşünüyoruz ancak talep iki bin olursa iki bin üreteceğiz. İhtiyaca göre hareket edeceğiz” dedi.   

Satış yerlerini duyuran Sarı, “Bayındırlık Dünya Bankası, Bekirdere Mimar Sinan İlköğretim Ortaokulu karşısı, Alikahya Merkez, Yahya Kaptan, Tavşantepe, Topçular Şeref Meydanı, Bağçeşme Meydanı, Gültepe Mahallesi, Kuruçeşme Parkı, Yeni Cuma Parkı, 42 Evler Sanayi Mahallesi, Anıtpark, Yeşilova Özbek Çeşme Meydanı’nda satış olacak. İlerleyen günlerde talebe göre büfe çoğaltmamız sağlanabilir” dedi  

Halk ekmeğin satış tarihi ile ilgili konuşan Sarı, “Altyapı çalışmalarının ardından 15 Kasım tarihi gibi satışlarımız başlar gibi düşünüyoruz. Tabi ki hava koşulları, firmanın tesliminde gecikmeleri gibi sorunlar olursa 30 Kasım’a sarkabilir. Büfelerin yerleşmesinden sonra satışa hızlı şekilde başlayacağız. İzmit’in ardından Gebze, Darıca ve Körfez dışında en yakın ilçelerde hızlı bir şekilde yılbaşına kadar bütün ilçeleri bitirmiş olacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:30
07:11
12:56
15:55
18:19
19:48

TARİHTE BUGÜN

22 Ekim 1997
Kültür Bakanlığı, Oscar'a gidecek film olarak Eşkıya'yı seçti.