Sanıktan mahkemeye “Sizi çok seviyorum”
Güncel
15 Ocak 2020 Çarşamba 13:42

Sanıktan mahkemeye “Sizi çok seviyorum”

Kocaeli Adliyesinde görülen bir cinayet davasında sanık mahkemeye “Sizi çok seviyorum” dedi

Olay 7 Kasım 2017 tarihinde Kocaeli İzmit İlçesinde meydana geldi. Sibel G. polis karakoluna giderek kocası Hüsnü Güntaç’ın kayıp olduğu söyledi.

Çelişkili ifadeler vermesi üzerine takibe alınan Sibel G., gönül ilişkisi yaşadığı Fahrettin Ö. ile Kütahya’da buluştuğu tespit edildi. Kiraladıkları evde kaldıkları belirlenen iki kişi yapılan baskınla yakalandı. Zanlılar, ifadelerinde sevgili olduklarını ve Sibel G.’nin kendisini dövdüğünü iddia ettiği kocasını Fahrettin Ö.’ye öldürttüğünü itiraf etti.

Olayla ilgili Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada sanıklar tekrar hakim karşısına çıktı. Duruşmada sanıklar, Hüsnü Güntaç’ın yakınları ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşma, daha önceki duruşmada Sibel G. ve çocuklarına ait DNA testlerinin gelmediğinin belirlenmesi ile başladı. Test raporlarının gelmediğinin belirtilmesinin ardından cumhuriyet savcısı, duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesini talep etti.

Daha sonra savunma yapan Sanık Sibel G.’nin avukatı, “Sibel uzun süredir mağdur durumda. Sibel’in tüm tedbirler uygulanarak en azından ev hapsinde tutulmasını istiyoruz. Çocuklarına yaşlı olan anneanneleri bakıyor. Çocuklar küçükler ve zaten babalarını kaybetmişler. Her türlü koşulu uygularsınız. Zaten kaçamaz, davanın kararına göre tekrar cezasını çeker. Çocuklar için, ‘Annemiz babamızı öldürdü’ düşüncesi zaten kötü bir algı oluşturdu. Çocukları düşünerek bir tahliye kararı verilmesini talep ediyorum” diyerek müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Daha sonra savunma yapan Fahrettin Ö. ise diğer sağın suçu kendisine atmaya attığını belirterek, “Onca yalan ve iftiraya maruz kalmış durumdayım. Duygusallıkla işten kurtulmaya çalışıyorlar. Ben kimseyi öldürmedim. Çocuksa çocuk, benim de çocuklarım var. Sizleri seviyorum. İyi ki 7. Ağır Ceza Mahkemesine düşmüşüm. Sizi kim kandırabilir ki” diye konuştu. Yapılan savunmaların ardından mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, DNA testi raporlarının beklenilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:28
08:14
13:21
15:51
18:07
19:41

TARİHTE BUGÜN

17 Ocak 1706
Bilim adamı Benjamin Franklin doğdu.