REKLAMI KAPAT
  • 6.8693 TL
  • 7.7611 TL
  • 8.5865 TL
KOCAELİ 35°

Soydabaş,” Sayın Başkan kavgayı, gerginliği seviyor”

İzmit Belediyesi'nin kasım ayı meclis toplantısı başladı.Meclis kürsüsünde vatandaşlara seslenen Gurup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “Çalışmayanlar çalıştırmıyorlar diye feryat ediyorlar”dedi

31 Mart yerel seçimler sonrası göreve başlayan meclisimiz 71 adet konu üzerinde görüşmüş ve bu konulardan 68 adedi olumlu, 2 adedi olumsuz, 1 adedi ise komisyonda görüşülsün şeklinde olmuştur.  Yani % 96’sı evet, %4’ü ise olumsuzdur. Ancak oluşturulmak istenen hava, meclisin yani cumhur ittifakının Belediye yönetimini çalıştırmıyor şeklindedir. Kıymetli hazirun, değerli basın mensupları; oluşturmak istenen algıyı rakamlar yalanlıyor. Çalışmayanlar çalıştırmıyorlar diye feryat ediyorlar. İzmit halkı yönetimden festival ve eğlenceler dışında da hizmetler bekliyor. Bu konulardan biri de reddetmiş olduğumuz kredi talebi bugün tekrar gündemimize geldi. Öncelikle şu gazete haberini paylaşmak istiyorum. “Hürriyet geri adım atmadı.”  Peki, biz mi geri adım atacağız. Bu haber siyaseten şöyle okunabilir. “Sayın Başkan kavgayı, gerginliği seviyor. Ve bizlere gaz vererek kredi talibini tekrar reddedelim istiyor.”Ancak hatırlarsanız talebi ilk reddettiğimizde “Bazı araçların satın alınması, bazılarının kiralanması uygundur. Bunları aynı torbaya koymasaydınız talebi kabul ederiz demiştik”.Konu, üç ay sonrada olsa dediğimiz noktaya geldi.

 

Cumhur ittifakı geri adım atmadı.

İdare ortak aklın olduğu yere geldi. Kentin ve kentlinin menfaati hangi noktadaysa biz oradayız. Bu konudaki çalışmalar için Plan ve Bütçe Komisyonunun CHP-MHP ve AK partili üyelerine teşekkür ediyorum. Komisyonumuzun aldığı bu kararla daha önce alınması istenen 199 araç için yaklaşık 55 milyonluk kredi talebi, 17 milyonluk faiz ödemesi yerine,  teşvik kapsamına giren 63 adet araç alınması ile kredi miktarı 27 milyona,  ödenecek faiz miktarı ise 7 milyona düşmüş ve KDV teşvik muafiyetinden dolayı da 4 milyonluk avantaj sağlanmıştır. Yani toplam 14 milyon Belediyemiz kasasında kalması sağlanmıştır.Yine Belediye yönetimine tavsiyemiz; alınacak krediyi kamu bankalarından alması ve ödenecek faizin tekrar  kamuya dönmesinin sağlanmasıdır. Kamunun menfaati doğrultusunda çıkan komisyon kararını Cumhur İttifakı grup kararı ile destekleyecektir.  

Her birinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET