Soydabaş,” Sayın Başkan kavgayı, gerginliği seviyor”
Güncel
05 Kasım 2019 Salı 15:19

Soydabaş,” Sayın Başkan kavgayı, gerginliği seviyor”

İzmit Belediyesi'nin kasım ayı meclis toplantısı başladı.Meclis kürsüsünde vatandaşlara seslenen Gurup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “Çalışmayanlar çalıştırmıyorlar diye feryat ediyorlar”dedi

31 Mart yerel seçimler sonrası göreve başlayan meclisimiz 71 adet konu üzerinde görüşmüş ve bu konulardan 68 adedi olumlu, 2 adedi olumsuz, 1 adedi ise komisyonda görüşülsün şeklinde olmuştur.  Yani % 96’sı evet, %4’ü ise olumsuzdur. Ancak oluşturulmak istenen hava, meclisin yani cumhur ittifakının Belediye yönetimini çalıştırmıyor şeklindedir. Kıymetli hazirun, değerli basın mensupları; oluşturmak istenen algıyı rakamlar yalanlıyor. Çalışmayanlar çalıştırmıyorlar diye feryat ediyorlar. İzmit halkı yönetimden festival ve eğlenceler dışında da hizmetler bekliyor. Bu konulardan biri de reddetmiş olduğumuz kredi talebi bugün tekrar gündemimize geldi. Öncelikle şu gazete haberini paylaşmak istiyorum. “Hürriyet geri adım atmadı.”  Peki, biz mi geri adım atacağız. Bu haber siyaseten şöyle okunabilir. “Sayın Başkan kavgayı, gerginliği seviyor. Ve bizlere gaz vererek kredi talibini tekrar reddedelim istiyor.”Ancak hatırlarsanız talebi ilk reddettiğimizde “Bazı araçların satın alınması, bazılarının kiralanması uygundur. Bunları aynı torbaya koymasaydınız talebi kabul ederiz demiştik”.Konu, üç ay sonrada olsa dediğimiz noktaya geldi.

 

Cumhur ittifakı geri adım atmadı.

İdare ortak aklın olduğu yere geldi. Kentin ve kentlinin menfaati hangi noktadaysa biz oradayız. Bu konudaki çalışmalar için Plan ve Bütçe Komisyonunun CHP-MHP ve AK partili üyelerine teşekkür ediyorum. Komisyonumuzun aldığı bu kararla daha önce alınması istenen 199 araç için yaklaşık 55 milyonluk kredi talebi, 17 milyonluk faiz ödemesi yerine,  teşvik kapsamına giren 63 adet araç alınması ile kredi miktarı 27 milyona,  ödenecek faiz miktarı ise 7 milyona düşmüş ve KDV teşvik muafiyetinden dolayı da 4 milyonluk avantaj sağlanmıştır. Yani toplam 14 milyon Belediyemiz kasasında kalması sağlanmıştır.Yine Belediye yönetimine tavsiyemiz; alınacak krediyi kamu bankalarından alması ve ödenecek faizin tekrar  kamuya dönmesinin sağlanmasıdır. Kamunun menfaati doğrultusunda çıkan komisyon kararını Cumhur İttifakı grup kararı ile destekleyecektir.  

Her birinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

DİĞER HABERLER

BAŞKAN TURAN VE BAŞSAVCI KARAKOÇ YELKENCİOĞLU KONAĞINI GEZDİ

Kandıra’nın tarihi kültürel zenginliklerini ve etnografik özelliklerini sergileyen Kandıra Belediyesi Yelkencioğlu Konağına gün içerisinde yüzlerce misafir akın ediyor. Konağın son ziyaretçisi ise Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç oldu. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Tarihi değeri olan Konağı gezen Başsavcı Karakoç’a Başkan Turan tarafından Kandıra ve Konak Tarihi hakkında bilgiler verildi.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1985
Microsoft Windows 1.0 piyasaya çıktı.