REKLAMI KAPAT
  • 6.8693 TL
  • 7.7611 TL
  • 8.5865 TL
KOCAELİ 35°

Tecavüz davasında karar çıktı

2017 yılında 16 yaşında olan Ş.V. isimli kız çocuğu Kocaeli’de bulunan bir devlet yurdundan kaçtıktan sonra, İzmit’te bulunan bir rent a car dükkanında kendisine zorla tecavüz ettiklerini, uyuşturucu verdiklerini anlatmasının ardından soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında S.K., O.K., B.C.D isimli şahısların 2 yıl hapis cezası çarptırılmasına karar verildi. 

Soruşturma kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alınmış, daha sonrada sanıklar hakkında dava açılmıştı. Davada bugün karar çıktı. Davada tutuksuz yargılanana tüm sanıklar somut bir delil olmadığını belirterek sanıkların beraatını talep etti. Mahkeme heyeti verdiği aranın ardından kararını açıkladı.

Heyet, sanık B.Y., E.C. ve Ş.Ö. hakkında 15 yaşından büyük mağdure Ş.V.’ye karşı çocuğu fuhuşa teşvik etme suçunu işledikleri iddiasından beraatlarına, M.Ç. hakkında basit cinsel istismar suçundan beraatına, R.A.G. hakkında çocuğu fuhuşa teşvik etmek suçundan beraatına karar verirken suç tarihinde reşit olmayanla cinsel ilişki suçu olduğu gerekçesiyle ve birden fazla suçu işlediği tespitle 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Diğer sanıklar S.K., O.K., B.C.D reşit olmayanla cinsel ilişki suçu olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası çarptırılmasına karar verildi. 

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET