Tecavüz davasında karar çıktı
Güncel
06 Kasım 2019 Çarşamba 13:48

Tecavüz davasında karar çıktı

2017 yılında 16 yaşında olan Ş.V. isimli kız çocuğu Kocaeli’de bulunan bir devlet yurdundan kaçtıktan sonra, İzmit’te bulunan bir rent a car dükkanında kendisine zorla tecavüz ettiklerini, uyuşturucu verdiklerini anlatmasının ardından soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında S.K., O.K., B.C.D isimli şahısların 2 yıl hapis cezası çarptırılmasına karar verildi. 

Soruşturma kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alınmış, daha sonrada sanıklar hakkında dava açılmıştı. Davada bugün karar çıktı. Davada tutuksuz yargılanana tüm sanıklar somut bir delil olmadığını belirterek sanıkların beraatını talep etti. Mahkeme heyeti verdiği aranın ardından kararını açıkladı.

Heyet, sanık B.Y., E.C. ve Ş.Ö. hakkında 15 yaşından büyük mağdure Ş.V.’ye karşı çocuğu fuhuşa teşvik etme suçunu işledikleri iddiasından beraatlarına, M.Ç. hakkında basit cinsel istismar suçundan beraatına, R.A.G. hakkında çocuğu fuhuşa teşvik etmek suçundan beraatına karar verirken suç tarihinde reşit olmayanla cinsel ilişki suçu olduğu gerekçesiyle ve birden fazla suçu işlediği tespitle 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Diğer sanıklar S.K., O.K., B.C.D reşit olmayanla cinsel ilişki suçu olduğu gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası çarptırılmasına karar verildi. 

 

DİĞER HABERLER

BAŞKAN TURAN VE BAŞSAVCI KARAKOÇ YELKENCİOĞLU KONAĞINI GEZDİ

Kandıra’nın tarihi kültürel zenginliklerini ve etnografik özelliklerini sergileyen Kandıra Belediyesi Yelkencioğlu Konağına gün içerisinde yüzlerce misafir akın ediyor. Konağın son ziyaretçisi ise Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç oldu. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Tarihi değeri olan Konağı gezen Başsavcı Karakoç’a Başkan Turan tarafından Kandıra ve Konak Tarihi hakkında bilgiler verildi.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:45
12:57
15:30
17:47
19:20

TARİHTE BUGÜN

20 Kasım 1985
Microsoft Windows 1.0 piyasaya çıktı.