TOLGA ÇANKAYA ULAŞIM DAİRE BAŞKANI OLDU
Güncel
09 Ocak 2019 Çarşamba 17:50

TOLGA ÇANKAYA ULAŞIM DAİRE BAŞKANI OLDU

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürü olan Tolga Çankaya, 1 yıldır vekalet ettiği daire başkanlığına, ataması gerçekleştirilerek Ulaşım Daire Başkanı oldu.

Ulaşım Daire Başkanı Ayşegül Erdoğan Yalçınkaya’nın doğum iznine ayrılması sebebiyle, daire başkanlığına  Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürü Tolga Cankaya vekalet ediyordu.Doğum izninin uzaması sebebiyle  Cankaya , vekalet ettiği daire başkanlığına atanarak daire başkanı oldu.

Tolga Çankaya kimdir?


1976 yılı İzmit, KOCAELİ doğumlu olan CANKAYA, orta ve lise öğrenimini Özel Kocaeli Kolejinde yapmıştır, ön lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İnşaat bölümünde tamamladıktan sonra 2002 yılında Yakın Doğu Üniversitesi (NEU) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur.2011 Yılında Bahçeşehir Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında Monoray Ulaşım Sisteminin Kocaeli İlinde Uygulanabilirliğinin Araştırılması konulu tez çalışması ile Yüksek Lisansını tamamlayan Tolga CANKAYA, Evli ve 1 çocuk babasıdır.

2002 – 2006 Yılları arasında Kocaeli’nde özel sektörde bina ve endüstriyel tesis inşaatlarında saha mühendisi ve şantiye şefi olarak görev yaptıktan sonra Nisan 2006 tarihi itibari ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Sırasıyla Fen işleri Dairesi başkanlığı Etüt Proje ve Keşif Şube müdürlüğünde proje kontrol mühendisi ve proje yapım ve kontrol şefi olarak görev yapmıştır.

2012 eylül ayı itibarı ile Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğünde görevlendirilen CANKAYA, sırasıyla Derince-Körfez İlçeleri Bölge sorumluluğu, 1. Bölge Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Ocak 2015 tarihinden itibaren Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürü olarak görevlendirilen CANKAYA iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

DİĞER HABERLER

Maçları Protokolden takip etmeyen başkanıma oyumu vereceğim

CHP Örgütü seçime sayılı günler kala performansını dahada artırarak genç seçmenlere tek tek ulaşarak Millet İttifakının ortak Adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyete ve KBB başkanı Dr. Serdar Kaman’a destek turlarını devam ediyor. Ziyarete il başkan yardımcısı Seda Oral, ilçe başkan yardımcısı İsmail Korkut, Dalistan Filiz, Meclis üyesi adayları Devrim Bal, Selin Hazer ve mahalle komite başkanları eşlik etti.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:09
06:50
13:18
16:46
19:25
20:54

TARİHTE BUGÜN

24 Mart 1879
Türk şair Neyzen Tevfik doğdu.