“TORBAM ELİMDE ÇEVREM GÜVENDE” PROJESİ TANITILDI
Güncel
12 Şubat 2019 Salı 16:12

“TORBAM ELİMDE ÇEVREM GÜVENDE” PROJESİ TANITILDI

Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğünün “Torbam Elimde Çevrem Güvende” sloganı ile hayata geçirdiği proje kapsamında Gölcük Anıtpark’ta bez çanta dağıtımı yapıldı.

Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğünün “Torbam Elimde Çevrem Güvende” sloganı ile hayata geçirdiği proje kapsamında düzenlenen tanıtım programına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadık Akar, Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafiz Arvas, kurs hocaları ve çok sayıda Gölcüklü kadın katıldı.

“0 ATIK PROJESİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Çevre temizliğinin önemi ve 0 atık projesinin önemine dikkat çeken Başkan Ellibeş konuşmasında  “ Hanımların marifetli elleriyle yaptıkları bez çantaların bugün “Torbam Elimde Çevrem Güvende” sloganıyla birlikte başlattığımız kampanya ile dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bizler çevremizi daha temiz bir hale getirmeliyiz. Yasal süreç gelmesiyle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşinin başkanlığında 0 atık projesi Türkiye genelinde başlatıldı ve bu proje kapsamında plastik ürünlerin kalkması ve bez çanta hayata geçirildi. Siz hanımlar marketlerde, pazarlarda plastik poşetler yerine bez çantaları kullanması için dağıtıyoruz. İşte Halk Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesindeki usta öğreticilerimiz, Gölcük Belediyesi GÖLMEK bünyesindeki öğreticilerimiz kursa katılan sizlere bezleri temin ettik ve sizler bez torbaları yaptınız. Herkesin eline sağlık” dedi.

GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR ÇEVRE BIRAKMALIYIZ

Daha sonra Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş söz aldı. Altıntaş konuşmasında  “0 atık yaşanabilir bir çevre konularından birisidir, özellikle çevrenin korunması, gelecek nesillere aktarılması bizlerin görevleridir. Burada bir çok atıklarımız var. Bunlar geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi bir şekilde yaşamalarını tehdit etmektedir.  Burada yapılan kampanya da amaç çevremizin korunması farkındalık yaratılmasıdır. Gölcük’ümüzün insanlarına iyi bir yaşam sağlanmalıdır. Bu arada özellikle şu sigara konusu ayrı bir çevre konusundur. Sigarayı lütfen kullanmamaya bakalım. Çocuklarımıza sahip çıkalım. Trafik konusu da ayrı bir konudur yine çocuklarımıza ve vatandaşlarımızın kurallara uymaları  vatandaşlık görevidir. Bu anlamda bu güzel projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BEZ ÇANTALAR DAĞITILDI

Programda konuşmaların sonunda Gölcük Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğünün Torbam Elimde Çevrem Güvende sloganı ile hayata geçirdiği proje kapsamında hazırlanan bez çantaların protokol tarafından dağıtımı yapıldı.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:23
06:12
13:14
16:58
19:53
21:28

TARİHTE BUGÜN

25 Ağustos 1900
Alman filozof Friedrich Nietzsche öldü.