• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması Dünya birincisi Kocaeli’nden

Kocaeli Özel Derince Kavram Koleji 2.sınıf öğrencisi Aymina Turmuş, 7 bin 328 kişinin katıldığı Kanada merkezli yarışmada Dünya birinciliği elde etti.

Kocaeli Derince ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki 2.sınıf öğrencisi Aymina Turmuş, 7 bin 328 kişinin katıldığı "Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda birinci oldu. Özel Derince Kavram Koleji öğrencisi Aymina Turmuş, matematik yarışmalarında gösterdiği üstün başarılarla hepimizi gururlandırdı.

 

"ULUSLARARASI CARİBOU MATEMATİK YARIŞMASI"

Öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan Kanada merkezli organizasyon, dünya çapında internet ortamında düzenleniyor.Yılda 6 kez 12 kategoride düzenlenen yarışma, İngilizce, Fransızca ve Farsça yapılıyor. Türkiye'den yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, bu dillerden birini seçebiliyor.  

AYMİNA İLE GURUR DUYUYORUZ

Özel Derince Kavram Koleji matematik öğretmeni Cansu Gökçe’nin büyük emekleri ve organizasyonu ile yarışmaya katılarak yeni nesil soruların hepsini doğru bir şekilde cevaplayan Aymina, 6 aşamadan oluşan yarışmanın 3. Aşamasında 1.olmayı başardı. Konu hakkında bilgi aldığımız okul müdürü Fatih Ünal, yaptığı açıklamasında şunları söyledi; ”Okulumuz öğrencilerinden bizleri onurlandıracak bir sonuç alarak dünya birinciliği elde eden Aymina ile gurur duyuyoruz. Matematik öğretmenimiz Cansu Gökçe hanımın da büyük emekleri ve organizasyonu doğrultusunda yarışmaya katılan öğrencimiz 6 aşamadan oluşan yarışmanın 3. Aşamasında bütün soruları doğru cevaplayarak dünya birinciliği aldı. Özel Derince Kavram Koleji olarak gururluyuz. Öğrencimizin ailesine ve öğretmenlerine de minnettarız. Aymina Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasının 6. Aşamasına kadar devam edecek 6. Aşama sonucunu hep birlikte takip ediyoruz ”ifadelerini kullandı

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI