Usta Hal’e halini sordu
Güncel
16 Mart 2019 Cumartesi 11:01

Usta Hal’e halini sordu

Millet ittifakı Başiskele Belediye Başkan adayı Rıza Güven Usta Başiskele’de bulunan sebze- meyve halini gezdi. Esnaflarla sohbet eden Başkan adayı Usta, Hal’e alışveriş için gelen vatandaşlarla da dertleşti.

Millet İttifakının Başiskele’deki güçlü adayı Rıza Güven Usta, seçim turuna esnaf ziyaretleriyle devam ediyor. Esnafın ve halkın yoğun olduğu adresleri ağırlıklı tercih eden Usta, hem üretici, hem tüketiciyi dinleyerek sorunların tespitini yapıyor, ekonomi adına çözüm önerilerini doğrudan halka anlatıyor.

ESNAF ESNAFA AĞLIYOR 

Başkan adayı Usta’nın bu kez ziyaret adresi Başiskele sınırlarında bulunan hal oldu. Haldeki esnaf tezgâhlarını gezen Başkan adayı Usta, hem sıkıntıları dinledi hem de projelerini anlattı. Esnaflar özellikle fiyatlar konusunda sıkıntılarının olduğunu, vatandaşların alım gücünün düştüğünü vurguladı. Başkan adayı Usta da, gerek esnaf gerek vatandaş için yerli üretimi canlandırmaya yönelik çalışmalar yapacaklarını, bu projelerin de her iki tarafı da memnun edecek şekilde olacağını kaydetti. Usta “Ekonomik kriz yok diyenler esnafın halini soruyor mu? Hal ortada. Maliyetler yüksek. Alım gücü düşmüş. Esnaf esnafa ağlar olmuş. Vatandaş artık tane işi pazar alışverişi yapar olmuş. Nereyi tutarsak çürük. Bu böyle gidemez. Biz bu gidişe dur diyeceğiz. Bunun için bu göreve talip olduk ”dedi. Başkan adayı Usta ve ekibi, hal’e gelen vatandaşlarla sohbet edip onlara da projelerinin anlatıldığı broşürleri dağıttı.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:20
05:29
13:08
17:06
20:26
22:18

TARİHTE BUGÜN

23 Mayıs 1945
Nazi liderlerden Himmler, müttefiklerin eline geçmemek için siyanür kapsülüyle intihar etti.