VEYSEL YİĞİT; “MANAV PLATFORMUNUN AÇIKLAMALARI BİZİ BAĞLAMIYOR”
Güncel
26 Ocak 2019 Cumartesi 19:11

VEYSEL YİĞİT; “MANAV PLATFORMUNUN AÇIKLAMALARI BİZİ BAĞLAMIYOR”

Kocaeli-İzmit ve Kandıralılar Dernek Başkanı Veysel Yiğit, Manav Platformu’nun yaptı açıklamaya dahil olmadığını belirterek, “Manav Türklerinin açıklamaları bizi derneğimizi asla bağlamıyor” dedi.

Kocaeli Manav Türkleri Platformu adı altında toplanan çeşitli yerel sivil toplum kuruluşları basın açıklamasıyla AK Partiye sitem ettiler. Yapılan bu açıklamada şahsının olduğu fotoğrafın kullanılmasının ardından, kamuoyunu bilgilendiren Kocaeli-İzmit ve Kandıralılar Dernek Başkanı Veysel Yiğit’in açıklaması şu şekilde;

Kocaeli kamuoyuna duyurulur " Malum internet gazeteciliği ve görsel medyada Manav Türkleri platformu açıklamalarıyla ilgili siz Kocaeli kamuoyuna bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.Kocaeli-İzmit ve Kandıralılar Derneği Manav Türkleri platformu dahil hiçbir platform veya federasyon çatısı altında değildir.Derneğimiz 2016 yılında kurulmuş, kurucu Başkanı da şahsımdır. Kuruluşumuzdan bu zamana kadar hiç bir oluşumun içinde olmadan sadece Kocaeli-İzmit ve Kandıralılar Derneği olarak Kocaeli’nde faaliyetlerimizi icra ediyoruz. Manav Türklerinin açıklamaları bizi derneğimizi asla bağlamıyor ve açıklamalara katılmıyoruz.Daha önceler de çekildiğimiz bir resmi kullanılmıştır. Bizler asla mikro milliyetçiliğinden yana olmadık olmayacağız. Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu süreçte asla birlik beraberliğimizi zedeleyecek bir açıklamanın içinde olmadık olmayacağız. Bizler 81 milyonuyla her etnik yapıyla kardeşiz ve asla böyle ayrıştırıcı oyun içinde olmayacağız.Bu duygu ve düşüncelerimi sizlerle de paylaşmak istedim.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:34
05:42
13:18
17:15
20:32
22:22

TARİHTE BUGÜN

24 Temmuz 1923
Günümüz Türkiye'sinin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması imzalandı.