Yenilenen üst geçit için geri sayım başladı
22 Ağustos 2019 Perşembe 11:04

Yenilenen üst geçit için geri sayım başladı

Eski betonarme üst geçidin yerine Büyükşehir tarafından inşa edilen yeni ve modern Çetin Emeç Üst Geçidi, yeni eğitim-öğretim dönemine yetişecek

Trafikte araçların yanı sıra yayalarında rahat bir şekilde ilerlemesini sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni yaya üst geçitleri kazandırmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor. İzmit Yenidoğan Mahallesi’nde bulunan Çetin Emeç Üst Geçidi, eski olması ve ihtiyaçları karşılayamaması nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılarak sıfırdan modern çelik üst geçit ile değiştiriliyor. Yapımı devam eden çelik üst geçit, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi’nin açılışı olan 9 Eylül 2019 tarihine kadar vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

YENİ ÜST GEÇİDİN MONTAJLARI DEVAM EDİYOR

Modern görünümüyle bölgenin çehresini değiştirecek olan yeni üst geçidin inşasını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, fore kazık imalatı sonrasında üst geçit ayaklarının temel betonunun döküm çalışmalarını gerçekleştirdi. Bir bütün halinde hazırlanıp getirilecek olan üst geçidin, fabrika alanındaki imalat çalışmaları da devam ediyor. Çelik üst geçit tamamlandığında Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gece saatlerinde montajı yapılarak kullanıma hazır hale getirilecek.

 

ÜST GEÇİT 9 EYLÜL’E YETİŞECEK

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların karşıdan karşıya geçişlerden etkilenmemesi için yeni köprünün açılmasına kadar, mevcut üst geçit köprüsünü açık tutuyor. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hızlı çalışmalarıyla yeni modern üst geçit köprüsü, 9 Eylül’de başlayacak olan 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi’nde öğrencilerin ve vatandaşların hizmetine sunulacak.

DİĞER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI