• 6.6892 TL
  • 7.3089 TL
  • 8.3155 TL
KOCAELİ 14°

Yeşilova’nın bitmek tükenmek bilmeyen trafik çilesi çözüm bekliyor!

Yeşilova Turan Güneş Caddesi’nde trafik çilesi bitmek bilmiyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun araç kuyruklarının oluştuğu cadde için acil çözüm bekleniyor.

Şehrin birçok noktasında trafik sorunu olduğunu belirten vatandaşlar, iş giriş ve çıkış saatlerinde kalabalıklaşan yollara alternatif güzergâhlar yapılmasını talep ediyor.Bekirpaşa bölgesinde yaşayan vatandaşlar,Tepeköy’den başlayıp,  Santral ışıklar istikameti boyunca oluşan uzun araç kuyruklarına çözüm bekliyor.

10 dakikalık yol 1 saat sürüyor!

İzmit’in en çok göç alan ve yeni yerleşim yerleri ile cazibe merkezi haline gelen Yeşilova mahallesi, yoğunlaşan trafik sorunu ile boğuşuyor. Artan araç sayısı ile birlikte Yeşilova Caddesi  özellikle sabah ve akşam saatlerinde adeta kilitleniyor.Trafiğin yoğun olduğu saatlerde, 10 dakikalık yolu 1 saatte ancak gidebildiklerini belirten vatandaşlar, trafiğin tam bir çileye dönüştüğünü söylüyor.Gelişi güzel paklanmalar da bunlara eklenince trafiğin zaman zaman kitlendiğini ve hiç ilerlemediğini bu soruna acilen bir çözüm bulunması gerektiğini belirtiyorlar.

Seçimde söz verdiler!

Seçim sürecinde bölgeye gelen siyasilerin, ilk iş olarak trafik sorununa el atacaklarını söylemelerine rağmen kimsenin birşey yapmadığından dert yanan Yeşilovalılar, cadde üzerinde video çekerek, trafik sorununu çözme sözü verenlerin sözünü tutmasını istiyor.İnşaatı devam eden şahir hastanesi bitmeden bu soruna çare bulunması gerektiğini belirten bölge sakinleri, hastane faaliyete başladığında işin içinden hiç çıkılamayacağını söyleyerek yaşanılan trafik çilesinin bitmesini istiyor.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET