Yönetmelik açıklandı, artık her yere açılamayacak
27 Ocak 2020 Pazartesi 09:55

Yönetmelik açıklandı, artık her yere açılamayacak

İşyeri açma yönetmeliğinde yapılan değişiklikle artık internet kafe açmak zorlaşıyor. Yasaya göre, internet kafeler de meyhane, kıraathane veya barlar gibi, öğrenci yurtları ile anaokullarından en az 100 metre uzaklıkta olacak

Okulların yanında açılan internet salonlarına hükümetten ayar geldi. İşyeri açma yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, işyeri ruhsatı verilirken, okul, yurt ve mabetlere mevzuatın öngördüğü uzaklıkta bulunması gereken eğlence yerleri arasına internet kafeler de eklendi. Böylece internet kafeler de meyhane, kıraathane veya barlar gibi, öğrenci yurtları ile anaokullarından en az 100 metre uzaklıkta olacak. Zemin altında açılmayacak İnternet salonları zemin altı katlarda faaliyet gösteremeyecek. Salonlar 4 yıl içinde bu hükme uygun hale getirilecek. Salonlarda, kullanıcılar arası paravan, kabin veya ayırıcı olmayacak. Salonlar 3 ay içinde bu hükme uygun hale gelecek. Pencereler, içerinin görünmesini engellemeyen perde, jaluzi gibi malzemelerle kapatılacak. Bu değişiklik 3 ay içinde yapılacak. İnternet salonlarında, ana faaliyet dışında başka bir faaliyette bulunulması yasak olacak. Duvarda ve bilgisayarlarda yasaklı içeriklere sahip görsel, slogan ve yazı bulunamayacak. Bu düzenleme için 1 ay süre var.

DİĞER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:51
07:31
13:24
16:30
18:57
20:25

TARİHTE BUGÜN