• 7.0103 TL
  • 8.2991 TL
  • 9.1957 TL
KOCAELİ 30°

“Yumuşak Huyluysak, Kim demiş Uysal Koyunuz!”

Genç Kandıralılar Derneği Başkanı Nurullah Özer, Kandıra'ya kurulması beklenen çöp tesisine karşı olduklarını belirterek, " Yumuşak Huyluysak, Kim demiş Uysal KOYUNUZ! Kandıra’yı SAVUNACAĞIZ " dedi.

Genç Kandıralılar Derneği Başkanı Nurullah Özer, yayınladığı açıklamada son günlerin tartışma konusu olan Kandıra'da kurulması planlan çöp tesisine karşı olduklarını ifade etti.

İşte Nurullah Özer’in o açıklaması:

Yumuşak Huyluysak, Kim demiş Uysal KOYUNUZ! Kandıra’yı SAVUNACAĞIZ

Yılan hikayesine dönen çöp fabrikası konusunda fatura yine Kandıra’ya kesilmek isteniyor. Ne yapacaklarına, nasıl yapacaklarına henüz kendileri dahi karar veremedi.

Alanında uzman kişilerin şiddetle karşı durduğu Kocaeli’nin kuzeyine çöp fabrikası yapmak intihar olur dediği bir ortamda yıllardır kent gündemini meşgul eden halkta tedirginlik yaratan bu konuda bomba Kandıra halkının kucağına bırakılmak isteniyor.

Bugüne kadar hiç nimetten faydalanamayan bu güzide ilçemiz sahip olduğu bozulmamış doğası ve saflığı dürüstlüğü konusunda ün yapmış halkı ile eldeki imkânlara şükrediyordu.

Gelinen noktada plansızlıktan ve göz ardı edilmekten dolayı boş kalmış Kandıra’yı çöplük yapmak reva mı?

Halkımız, Kandıra sahillerine ulaşmak için yol bulamazken, tarımın tükendiği topraklarımıza Gıda OSB inşa ederken, İstanbullu susuz kalmasın diye 1000 yıllık yurdundan köylüyü sürerken, Atadan kalan topraklarını fahiş fiyatlarla köylüye satmaya çalışırken, Keten üretiminin merkezi halindeki bir ilçenin keten işleme fabrikası yerine Cezaevi yapılırken, köy okullarına bir bir kilit vurulurken neredeydiniz?

Kandıra’nın çözüme muhtaç sayısız sorunu varken yenilerini eklemeye uğraşmayın! Kocaeli’nin gözü gibi bakması, koruması gereken bir ilçedir Kandıra. Denizi, doğası, havası ve toprağı ayrı kıymetli ayrı güzeldir. El değmemiş haliyle bugüne taşıdığınız güzel topraklarımızı, Kandıra’mızı el değmemiş haliyle Yarına taşımak bize vazifedir.  Evet Kandıralılar yumuşak başlıdır ama uysal koyun asla değildir, olamazlar.

GENÇ KANDIRALILAR DERNEĞİ adına Başkan NURULLAH ÖZER

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI