REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 22°

Müjde “KÖZDEN”Açılıyor

İzmit Yeşilova mahallesinde, NZM şirketler grubu bünyesinde yeni bir lezzet markası olan “KÖZDEN” bu Pazar günü saat 12:00’de açılıyor.

İzmit Yeşilova mahallesinde, NZM şirketler grubu bünyesinde kurulan “KÖZDEN” ve yine grup şirketi bünyesindeki NZM İnşaat, NZM Çiçekçilik, NZM Sigorta, NZM Petshop’un açılışı bu Pazar günü saat 12:00’de yapılacak.

5 Marka Aynı Çatı Altında

Açılışa Kocaeli halkını davet eden NZM Şirketler Grubu Başkanı Nazmi Açıkgöz şunları söyledi: ‘’ NZM şirketler grubu bünyesinde kurulan Közden Cafe ve Unlu Mamulleri’nin yanı sıra diğer markalarımızın olan NZM İnşaat, NZM Çiçekçilik, NZM Sigorta, NZM Petshop’un açılışını bu Pazar günü gerçekleştireceğiz. Kocaelimize nostaljik bir mekanda aile ortamında hizmet vereceğiz. Közden Cafe ve Unlu Mamulleri’nde Kocaeli’nin damak tadına hitap edecek ‘’ Közde Börek ‘’için de bir şeyler söylemek istiyorum. Bir kere NZM Grup olarak Közden markası ile Közde Böreğini (Pita Böreği) Kocaeli’ne ilk getiren firma olduğumuz için gurur duyuyoruz.

Közde Börek (Pita Böreği) nedir?

Boşnakçası Pita Böreği olan Türkçesi Közde Börek, 1800’lü yılların başlarında Bosna Hersek’te Küçükköy adı verilen bir Boşnak Köyünde Fatma Avaz isminde bir Boşnak Türk Kadının ellerinden yapılmaya başlanmış, Bosna Hersek Türklerine ait bir börektir.

Pita’yı özel kılan özelliği ise pişirilme şeklidir. Köz ateşinde sac üzerinde pişirilen közde börek, kıyma, ıspanak, peynir ve patatesli çeşitleriyle özel hamur el yapımı ile közde pişirilmesinden dolayı günün her saatinde Bosna Hersek yöresinin yöresel özel sunumlarıyla Kocaeli halkına sunacağız. Özellikle bu lezzeti tatmak isteyen herkesi açılışımıza davet ediyorum’’dedi.

Ambiyansı ile kendinizi Bosna Hersek’in sokağında hissedeceğiniz Közden Cafe’de hem lezzetiyle hem görüntüsü ile büyüleneceksiniz. Nostaljik mimarisiyle görenleri hayran bırakan mekanda tarihi bir yolculuğa çıkmak için Pazar günü saat 12:00’de Turan Güneş Caddesi No:671/A Yeşilova’daki açılışı kaçırmayın.

 

 

 

BENZER HABERLER

İPTAL EDİLEN BAHÇE VE ÇATI DUBLEKSİNİN YERİNE KAT VERİLSİN

KOTO, 2 Aralık 2019 tarihinde yürürlüğe giren ve müteahhitlerin sınıflandırılması mecburiyetini zorunlu kılan, “Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmeliği hakkında kapsamlı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda sektörün taleplerini dile getiren KOTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, “İptal edilecek olan bahçe ve çatı dubleksinin yerine kat verilsin” dedi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET