REKLAMI KAPAT
  • 6.8041 TL
  • 7.5904 TL
  • 8.5366 TL
KOCAELİ 16°

Doğusel: “Denizciliği her kesime yaymak istiyoruz”

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, nisan ayı meclis toplantısında denizcilik bilincini toplumun her kesimine yaymak istediklerini kaydetti.

GENİŞ KATILIMLI TOPLANTI

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın nisan ayı meclis toplantısı Körfez Hacıosman Mahallesindeki oda binasında gerçekleşti. Yine yoğun katılımın olduğu toplantıya Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Faruk Denli, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Völge Müdürü Dr.Musa Aydemir, DTO 8.Meslek Komistesi Üyesi Yeşim Yeliz Egeli, meclis üyeleri ve misafirler katıldı. Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığındaki toplantıda selamlama konuşması yapan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, belediye olarak yatırımcıları her zaman desteklediklerini belirterek şunları söyledi:

SÖĞÜT’TEN DENİZCİLİĞE DESTEK

“Kentimizi; sanayi, liman ve turizm kenti haline getirmek adına sorunların çözümünde etkili olmaya çalışıyoruz. Ulaşım konusunda yaptığımız çalışmalar var. İlimtepe Yolu Projesi’nin tamamlanmasının, deniz ticaretine olumlu yönde etkisi olacaktır. Kente katma değer katacak bütün projelere açığız. Açıkçası kenarında yaşadığımız halde bugüne kadar denizlerimizin ticaretteki etkisi ve kazancına dikkat etmemiştim. Bugüne kadar karada boşuna kürek çekmişiz diyorum. Ticarette ilerlemek isteyenleri denizcilik konusunda bilinçlenmeye davet ediyorum”.

YÜZLERCE PROGRAM VE ZİYARET

DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel de meclis üyelerine konuştu. Doğusel, bir yılın çok çabuk geçtiğini ama bu zamanı çok faydalı işlerle doldurduklarını belirterek, “Bugüne kadar ekonomi, kişisel gelişim ve denizcilik üzerine 35 eğitim programında 2 bin 239 kişiye ulaştık. Odamızı tanıtmak adına 239 ziyaret gerçekleştirip, 115 konuk ağırladık. Bununla birlikte 109 organizasyona katıldık. Bütün bunları kentimizin bütün güzelliklerini Odamıza aktarmak, Kocaeli’deki potansiyeli ortaya çıkarmak için yapıyoruz. Denizciliğin her alanını ele alarak bir bütün olmayı hedefliyoruz” dedi.

“DENİZCİLİK İLKOKULDA BAŞLAMALI”

Doğusel, denizciliği toplumun her kesimine yayma konusunda çalışmaların devam ettiğini, bu konuda eğitimin ilkokul seviyesinde başlaması için girişimlerinin de sürdüğünü kaydetti. Doğusel, “Odamızda yapılan faaliyetler içinde bize göre en anlamlısı öğrencilerimizle bir araya geldiğimiz toplantılar oluyor. Ne kadar çok gencimize denizcilik bilincini aşılarsak o kadar mutluyuz” dedi. Faaliyet raporlarının sunumuyla son bulan meclis toplantısında Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e günün anısına bir tablo hediye edildi.

BENZER HABERLER

İPTAL EDİLEN BAHÇE VE ÇATI DUBLEKSİNİN YERİNE KAT VERİLSİN

KOTO, 2 Aralık 2019 tarihinde yürürlüğe giren ve müteahhitlerin sınıflandırılması mecburiyetini zorunlu kılan, “Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmeliği hakkında kapsamlı bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda sektörün taleplerini dile getiren KOTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, “İptal edilecek olan bahçe ve çatı dubleksinin yerine kat verilsin” dedi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET