Ersoy, zam için Taşeron işçilerden imza topladı
Sektör
23 Ocak 2019 Çarşamba 15:55

Ersoy, zam için Taşeron işçilerden imza topladı

Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdrisErsoy, taşerondan Kadroya Geçen On Bin İşçiden Toplanan İmzaları iki bakanlığa gönderdi.

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy yaptığı açıklamada; “Taşerondan kadroya geçirilen bir milyon işçi için Yüksek hakem Kurulundan (YHK) 2019 yılı için gelen %4+4 ücret zammı belirlendiği ancak; 2018 yılında yaşanan ekonomik kırız, bu kırize bağlı çalışanların aleyhine olan yüksek enflasyonun getirdiği zorluğu gidermek için 2019 yılı için TUİK’in belirlediği %20,30 enflasyon oranında zammın çalışanlara uygulanmasını istediğini ifade etti.

 

Ersoy; Çalışanlarımız yüksek çıkan enflasyon karşısında mağdurlar, başta HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikamızın Genel Başkanı Mahmut Arslan bu mağduriyetin giderilmesi için bakanlıklarda yoğun mesai harcıyor ve hükümet nezdinde bir çok görüşme yapıyor., ayrıca bütün taşeronlardan kadroya ve belediye şirketlerine geçen üyelerimiz için bir imza kampanyası başlattık ve sadece kocaeli’de  şubemize bağlı üyelerimizden topladığımız 10 bin imza ilgili yerlere gönderdik. İnşallah bu çalışma ve taleplerimiz karşılık görecek ve çalışanların rahat bir nefes alacak.”dedi.

                                                                                                          

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:31
05:40
13:18
17:15
20:34
22:25

TARİHTE BUGÜN

22 Temmuz 1992
Kolombiyalı uyuşturucu taciri Pablo Escobar, Medellin yakınlarındaki lüks hapishaneden kaçtı.