Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a;  Yolumuzdan dönmeyeceğiz

Başkan Bulut’tan, Ticaret Bakanı Pekcan’a; Yolumuzdan dönmeyeceğiz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen ‘Bölgesel İstişare Toplantısı’nda bölgenin sorun ve çözüm önerilerine ilişkin dosya sunan Başkan Bulut, “Kentimizi ve ülkemizi dünyada hak ettiği konuma taşıma inancımızdan ve yolumuzdan kesinlikle dönmeyeceğiz. Bu hedef projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. KOTO olarak, kentimizin ve ülkemizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz” dedi

KOTO’da Saraylı ve Örcünlü kadınlar için “Kooperatifçilik Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi

KOTO’da Saraylı ve Örcünlü kadınlar için “Kooperatifçilik Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi

Kocaeli Ticaret Odası, ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması ve güçlendirilmesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hayata geçirilen yasaların etkin bir şekilde uygulanması, konu hakkında toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın arttırılması adına Kocaeli Valiliği başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sekretaryalığında kurulan ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’nda aktif olarak yer alıyor.

Doğusel’den istihdam çağrısı

Doğusel’den istihdam çağrısı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, “Burası Türkiye, Burada İş Var” sloganıyla başlatılan 2019 istihdam seferberliğinin işverenlere getirdiği kolaylıkların altını çizerek, iş adamlarına çağrı yaptı. Doğusel, “Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere özellikle üyelerimiz olan denizcilere çağrıda bulunuyorum. Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın” dedi.

KOTO yapı denetim sektöründen Milletvekili Şeker’e kapsamlı rapor

KOTO yapı denetim sektöründen Milletvekili Şeker’e kapsamlı rapor

Kocaeli Ticaret Odası 1. Meslek Komitesi’nde yer alan yapı denetim firmalarının temsilcileri AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi İlyas Şeker ile bir araya gelerek, yapı denetim sektörüne dair sorun ve çözüm önerilerini görüştü. Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Çuhadar’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, 2019 yılı itibariyle yürürlüğe giren ve Türkiye genelinde faaliyette olan yapı denetim firmalarını yakından ilgilendiren Yapı Denetimi Uygulama Yönetmeliği ele alındı.

KOTO Meclis Üyeleri, TOBB’a çıkarma yaptı

KOTO Meclis Üyeleri, TOBB’a çıkarma yaptı

Kocaeli Ticaret Odası’nın da aralarında yer aldığı 365 Oda/Borsa’nın çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), meclis üyeleri için bilgilendirme semineri düzenledi. Üyelerinin kendilerinden beklentilerinin ve KOTO’nun hedeflerinin sorumluluğunda olan Kocaeli Ticaret Odası’nın meclis üyeleri, 2 gün boyunca yoğun programla gerçekleşen Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne yoğun ilgiyle katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:31
05:40
13:18
17:15
20:34
22:25

TARİHTE BUGÜN

22 Temmuz 1992
Kolombiyalı uyuşturucu taciri Pablo Escobar, Medellin yakınlarındaki lüks hapishaneden kaçtı.