Ahıska Türkleri ‘Bıyık’ dedi
Siyaset
18 Şubat 2019 Pazartesi 20:51

Ahıska Türkleri ‘Bıyık’ dedi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Darıca Şubesi, düzenlenen törenle açıldı. Birlik Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, yerel seçimde her yerde AK Parti’yi destekleyeceklerini ifade ederek Darıca’da da Muzaffer Bıyık’a destek istedi

Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nin Darıca şubesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov’un da katıldığı açılışa AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık ve beraberindeki heyet de katıldı. Açılışın ardından Sarı Tel programıyla tanınan sevilen halk ozanı Yener Yılmazoğlu da türkülerini Ahıska Türkleri için söyledi.

 

BIYIK İÇİN DESTEK İSTEDİ

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, gecede yaptığı konuşmada AK Parti’ye ve Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık’a tam destek vereceklerini söyleyerek hemşerilerinden de destek istedi. Kassanov, yaptığı açıklamada “Ahıska Türklerinin bütün sorunları AK Parti döneminde çözüldü. AK Parti her zaman bizim yanımızda oldu. Biz yerel seçimlerde bütün Türkiye’de AK Parti’yi destekleyeceğiz. Darıca’da da AK Parti’nin adayı Muzaffer Bıyık’ı destekleyeceğiz” diye konuştu.

 

HER ZAMAN YANINIZDA OLDUK

AK Parti Darıca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Bıyık da yaptığı konuşmada Ahıska Türkleri’ne destekleri için teşekkür ederek, “AK Parti, her zaman Ahıska Türkleri’nin yanında oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecek. Sizin sorunlarınız bizim sorunumuzdur. Bunu böyle bilin. Cumhurbaşkanımız sadece Ahıska Türkleri’nin değil bütün bütün ümmetin umudu oldu. Dünya mazlumlarının umudu oldu” dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:26
05:33
13:08
17:05
20:22
22:13

TARİHTE BUGÜN

19 Mayıs 639
Kür Şad ve 40 çerisi, binlerce Çin askerine karşı savaşarak Çin hükümdarı Tai Tsung'un sarayını bastı.