YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları Bilnet Okulları

ANASAYFA l HALKIN TEPKİSİ Mİ KORKUTTU ?

14.07.2017 Cuma - 17:18

Ülkemizin hain planlar ile ele geçirilmesine müsaade etmeyen, aziz milletimizin darbe teşebbüsünü püskürtmesiyle o kara gecenin aydınlığa dönüştüğü 15 Temmuz’un seneyi devriyesini tüm Türkiye olarak yâd edeceğiz.

15 Temmuz, başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye genelinde etkinlikler ile anılacak.

TBMM’de gerçekleştirilecek 15 Temmuz Anma Programına katılmayacağını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin ardından partinin il ve ilçe örgütleri de kararın arkasında duracaklarını açıklamıştı. İlimizde de alınan bu kararı desteklediklerini belirten CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalardan dolayı Perşembe Pazarı alanında yapılacak programa katılmama kararı aldıklarını ifade etti.

Benim de aklıma; haliyle CHP’nin bu darbeyi kabul etmediği gerekçesi, kontrollü darbe diyerek meydanlarda gezmiş olması fetöcüleri savunarak onlar adına yapmış oldukları adalet yürüyüşün de almış olduğu tepki bu etkinliklere katılarak halkımızdan tepki göreceği endişesi korkutmuş olma olasılığı geliverdi.

Bahane üstüne bahaneler üreterek 15 Temmuz’da olduğu gibi evlerin de oturma kararı almaları bence en doğal hakları yadırgamamak lazım. Kemal Kılıçdaroğlu o gece Bakırköy belediye başkanının evinde olduğunu TV’den izlediğini doğrulamıştı. Geçtiğimiz günler de zaten o fotoğraflarda basına sızdı hepimiz gördük. Hani bir laf var “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” sanırım tamda bu olayı anlatıyor.

Ankara’da gerçekleşecek olan etkinliklere katılmama kararını anlarız davetiye gelmedi falan filan lakin sen halkın arasına karışmayarak kendini blok halin de evlere hapis ediyorsan burada bir diğer konu olan son zamanlarda paralel ile olan samimiyetin zedelenme korkusuna düşmüş olabilme olasılığı da çıkıyor.

Ey Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Recep Tayyip Erdoğan’a yapılmış olabilir, hüsrana uğrayarak hayallerin de yıkılmış olabilir ama üzerin de yaşadığımız topraklar hepimizin yani o gece şehit ve gazi olanlar senin için de sizin için de şehit oldu.

Sen meydanlara inseydin yeni kapıda seni bağrına basan bu halk emin ol yine basardı yine senin her cümlene inanır içlerine alırlardı.

Ama sen kendini yine TV’lerin karşısına hapis ettin. Kendi iraden ile katıldığın daha sonra sebeplerini bilmediğimiz baskılar sonucunda vaaz geçerek uzaklaşmak zorunda kaldığın yeni kapı ruhundan  bu gece de kutlanacak olan 15 temmuz etkinliklerin de seni ve Chp’yi göremeyeceğimiz  İçin mahrum kalacaksınız

Bu etkinliklere katılmayarak halkımızı çok üzdüğünüzü düşünüyorum. Ama sizin bu darbe teşebbüsü ile ilgili zaten samimiyetiniz de ortada. Tatmin olunması için acaba daha kaç canın şehit kaç kişinin gazi olması gerekiyordu anlamakta zorluk çekiyoruz.

Zorunuza gidecek ama 15 Temmuz topsuz tüfeksiz 7 düvele karşı kazanılmış bir halk destanıdır. Sırf bu destanın yazılmasında en önemli faktör Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu gerçeği sizleri sanırsam hazımsızlığa doğru bir gidişata sürüklemiş.

Destanlar yazılır yenmez yenildiği zaman şişkinlik yapar.

O YÜZDEN BU DESTANI YAZANLAR HAKLI BİR GURURLA MEYDANLARDA diğerleri de evlerin de kendilerini yemeğe devam etsin…

Selam ve dua ile..

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik