YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l İDRİS ERSOY, “İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZ BAŞKAN KARAOSMAOĞLU’NA GÜVENİYOR”

21.09.2018 Cuma - 16:24

Enes Akbal Optik

Kocaeli Büyükşehir İştiraklerinden Belde A.Ş’de çalışan bin 200 çalışanı ilgilendiren ve yaklaşık olarak 2 buçuk ay önce başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri nezdinde bugün yapılan ara bulucu toplantısında uzlaşma sağlanamadı.

Görüşmeye Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy’un yanı sıra işveren temsilcisi Yerel Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Belde A.Ş Genel Müdürü Kemal Yazıcı ve sendika temsilcileri katıldı.

CUMA GÜNÜNE KADAR SÜREMİZ DEVAM EDİYOR

Bugün gerçekleşen ve anlaşmaya varılamayan toplantı ile ilgili İdris Ersoy “Bugün ki görüşmede herhangi bir anlaşma sağlanamadı. Cumaya kadar süremiz devam ediyor. O günden sonra anlaşma sağlanmazsa yasal olarak grev oylaması sürecine gireceğiz. İşverenlerle görüşmelerimiz de devam ediyor. Umut ediyoruz ki kısa zamanda anlaşma sağlanır. Bin 200 arkadaşımız mutlu olur. Türkiye’nin ekonomik durumu ortada. Toplu sözleşmeyle alakalı Başkan İbrahim Karaosmanoğlu da zaten göreve geldiği ilk günden beri işçi hakkını savunuyor. Burada da aynı hassasiyetini göstereceğine inanıyoruz” dedi.

DUYGUSAL BAKIYORLAR

Toplantıda parasal ve idari maddelerde anlaşılamadığını belirten Ersoy işçilerin sosyal medyada gösterdikleri tepki için ise “ Sözleşme uzadıkça işçi arkadaşlarımız beklentilerinin karşılanamayacağıyla ilgili umutsuzluğa kapılıyorlar. Olaya daha duygusal bakıyorlar. Sözleşme sürecinde bunlar oluyor. Bunlar normal durumlar. Biz iyi bir toplu sözleşme ortaya çıkaracağımıza inanıyoruz. İşçi arkadaşlarımız da Başkana güveniyorlar. Bunlar bir süreç. En son işverenler devreye giriyor. Böylelikle çözüme ulaşılacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

MUHAKKAK GÖRÜŞECEĞİZ

İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşüp görüşmediğini sorduğumuz Ersoy “Henüz görüşmedik. Yasal olarak Belde AŞ’nin genel müdür ve iş veren sendikasıyla görüşüyoruz. Ama muhakkak görüşme sağlayamaya çalışacağız ve problemleri aktaracağız” cevabını verdi.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet