YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları

ANASAYFA l İŞKUR ve KOÜ arasında önemli protokol imzalandı

22.12.2016 Perşembe - 16:15

İŞKUR ve KOÜ işbirliğinde yüzde 50 istihdam garantisi sunan kurslar iki kurum arasında düzenlenen protokolle resmen başladı

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi arasında 2010-2016 yılları arasında iş ve Meslek Danışma Bilişim Uzmanu, Anketör, Endüstiyel, Robot ve Uçak Bakımı (Gövde-Motor) kursları olmak üzere istihdam garantili ve garantisiz olmak üzere toplum 31 Grup kurs açıldı. İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz ve Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Ufuk Yıldız’ın katıldığı imza töreninde konuşan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, “Açılan kursların çoğunluğu %50 istihdam garantili uçak bakım kursu açılmış ve açılan kurslara 645 kişi katılıp mezun olan kursiyerlerin 640 tanesi THY ve iştiraklerine başlamıştır” ifadelerine yer verdi.

İŞ ORANI %50

Yılmaz verdiği bilgilerde, ” İmzalanacak olan protokol ile 50 kişi daha 760 saatlik uçak bakım kursuna katılıp mezun olan kursiyerlerin %50 işe başlatılacaktır. Sözleşmede %50 istihdam garantili denilmesine karşın kursu başarı ile bitiren tüm kursiyerlerimizin işe başlatılması planlanmaktadır” sözlerini kullanırken Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Ufuk Yıldız ise , “Kursa katılacak tüm kursiyerlerimize kursa devam ettikleri günler için kurumumuzca kursiyer cep harçlığı verilecek olup ayrıca iş kazası, meslek hastalığı ve GSS primleri yapılacaktır. 2017 yılında yine THY ve iştiraklerinde çalışmak üzere yine üniversitemi il Müdürlüğümüz arasında yapılacak olan protokolle 200 kişilik kurs açılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

TÜRKİYE İŞ KURUMU

 

 

 

2 GRUP

KOCAELİ

Endüstriyel Robot Programıcısı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

50

7 GRUP

KOCAELİ

İş ve Meslek Danışmanı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

172

1 GRUP

KOCAELİ

Bilişim Uzmanı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

25

1 GRUP

KOCAELİ

Anketör

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

23

 

 

 

 

295

26 GRUP

KOCAELİ

Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor)

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU

645

 

 

 

 

 

               

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik