YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l İSTANBUL’DAN İZMİT’İ GÖRMEYE GELDİLER

19.10.2017 Perşembe - 13:04

Enes Akbal Optik

İzmit Belediyesi’nin örnek projelerinden olan Speaking Cafe’in İstanbul’dan konukları vardı.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile Belsa Kuyumcular Çarşısı üstünde faaliyete geçirilen ve sadece İngilizce konuşulan kafeyi İstanbul Sajev Özel Küçük Prens Lisesi hazırlık öğrencileri ziyaret etti.

İngilizce öğretmenleri Erkan Sağnak ve Alper Akkan ile birlikte Speaking Cafe’yi ziyaret eden İstanbullu öğrenciler, burada çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Kafede bulunan Aıesec öğrencileri ile birlikte yabancı şarkılar ile karaoke yaparak eğlenen öğrenciler, Speaking Cafe’yi çok beğendiklerini söylediler.

İZMİT’İ GEZDİLER

 

İstanbullu öğrenciler daha sonra İzmit turuna çıktılar. İzmit Belediyesi’nin kırmızı otobüsüyle Tarih Koridoru’nda bulunan Kapanca Sokak, Akçakoca Osmanlı Meydanı, Dere (Akçakoca) Cami, Süleyman Paşa Hamamı, Sırrıpaşa Konağı, Elbeyoğlu Konağı, Pembe Köşk, Yumurtacı Camii’ni gezen konuk öğrenciler Kültür Tepesi’ne gelerek buradaki Redif Binası, İmaret Camii, Kasr-ı Hümayun, Paşalar Dairesi, Saat Kulesi ve Atatürk Heykeli’nde gördükten sonra  İzmit Körfezi manzarasında çaylarını yudumlayarak turu tamamladılar.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet