Özel Cihan Hastanesi
ugur reklam
Bilnet Okulları Kompozit Kimya Koto

ANASAYFA l İTÜ GATE, GİRİŞİMCİLERİ AMERİKA’YA TAŞIMAYA DEVAM EDİYOR

30.11.2016 Çarşamba - 16:21

Bugüne kadar toplam 27 firmayı ABD’ye götüren ve 10 firmanın ticari faaliyetlerini ABD’ye taşımasına ön ayak olan ITU GATE’in 4.dönemi başlıyor.

İTÜ ARI Teknokent’in firmaları ABD’ye taşıyarak uluslararası birer markaya dönüşmeleri adına düzenlediği ITU GATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı, farklı ölçekteki tüm firmalara hizmet verecek şekilde yenilendi. ITU GATE’in yeni dönemine başvurular 14 Aralık’ta başlıyor. İTU GATE sürecine katılmak isteyen firmalar http://www.itugate.com/ adresinden programa başvurabiliyor.

ITU GATE firmalara, eğitim, danışmanlık, mentorluk ve Amerika’da ofis desteği sunuyor. Bu yapısıyla ITU GATE, firmaları yurtdışında komple bir şekilde destekleyen en kapsamlı program konumunda bulunuyor. Firmaların uluslararası bağlantılara açılmasını hızlandıran program, firmaların ihtiyaçlarına göre 6 aya kadar uzatılabiliyor.

İTÜ GATE süreci iki kısımdan oluşuyor. Öncelikle programa seçilen firmalar Türkiye’de özellikle ABD pazarına giriş stratejileri, pazar araştırması, ürünün rekabetçi avantajlarını konumlandırma, hikayeleştirme, fiyat ve gelir modeli gibi pek çok konuyu kapsayan 2 aylık bir eğitime tabi tutuluyor. Bu dönem sonrası firmalar ABD kampına alınıyor. Amerika’da Chicago 1871 ve San Francisco’da Galvanize kuluçka merkezlerinde firmalar uluslararası yatırımcılarla, akademisyenlerle ve girişimcilerle tanışıyor.

Daha fazla firmayı ABD’ye taşımak adına yenilenen ITU GATE’te başvurular sonrası eğitimler Ocak ayında başlayacak.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet