YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

» Emre YILMAZ - TÜM YAZILARI

25.09.2017 Pazartesi - 9:29

Enes Akbal Optik

iyi bir komşu, sizinle aynı gazeteyi mi okur?

İyi bir komşu, Facebook’ta arkadaşınız mıdır?

İyi bir komşu, size her şeyin eskiden nasıl olduğunu mu hatırlatır?

İyi bir komşu, duvarın ardından gelen alçak sesleri dinlerken sizi evinizde hissettiren birisi midir?

İyi bir komşu, hemen yanı başınızdaki evsiz adam mıdır?

İyi bir komşu, komşu bir ülkeden midir?

İyi bir komşu, güçlü sinyali olan kablosuz internetini şifresiz kullanan birisi midir?

İyi bir komşu, sadece duygu yüklü bir çocukluk anısı mıdır?

İyi bir komşu, siz hastayken size yemek yapar mı?

İyi bir komşu, defalarca anlattığınız bir öyküyü her seferinde sabırla dinleyen birisi midir?

İyi bir komşu istemek, çok şey mi istemektir?

 

          İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 1987 yılından bugüne her iki yılda bir düzenlenen İstanbul Bienali başladı. Türkiye ve çevre ülkelerinin en büyük çaplı sanat sergisi olan ve on beşincisi düzenlenen İstanbul Bienali bu yıl İstanbul’un altı farklı noktasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Organizasyonun bu yılki başlığı ise : “İyi Bir Komşu”

          Bienal kapsamında bir yandan çeşitli ülkelerden davet edilen sanatçıların eserleri sergilenirken diğer yandan yine “İyi Bir Komşu” başlığı altında; panel, konferans, atölye çalışmaları gibi etkinlikler yapılıyor. Bu sanatçı ve etkinliklerin belirlenmesi görevi ise Uluslararası bir danışma kurulu tarafından belirlenen bienal küratörüne ait. Bu yılki bienalin küratörlüğünde ise Michael Elmgreen ve Ingar Dragset bulunuyor.

          Bienal ziyaret etmek isteyenlerin tercih edebileceği mekânlar ise; İstanbul Modern, Pera Müzesi, ARK Kültür, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Yoğunluk Sanatçı Atölyesi, Küçük Mustafa Paşa Hamamı.
          İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, ARK Kültür, Küçük Mustafa Paşa Hamamı ve Yoğunluk Sanatçı Atölyesi pazartesi günleri hariç her gün 10.00-18.00 arasında açıktır. İstanbul Modern perşembeleri 20.00’ye kadar gezilebilir. Pera Müzesi salı, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri 10.00’dan 19.00’a kadar, cuma günleri 10.00’dan 22.00’ye kadar, pazar günleri 12.00’den 18.00’e kadar açık, pazartesi günleriyse kapalıdır.

          12 Kasım’a kadar 15. İstanbul Bienali’ni ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 55 farklı sanatçının bir araya gelerek “İyi Bir Komşu” ya dair ortaya koyduklarına bir göz atmak aynı zamanda bir boğaz havası almak iyi gelecektir.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet