YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ‘İYİ PARTİ’YE AK PARTİ VE MHP’NİN OYLARI GİDECEK’

25.10.2017 Çarşamba - 22:01

Enes Akbal Optik

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “İYİ Parti’ye en çok oy AKP ve MHP’den gidecek. Ülke genelinde büyük başarılar elde edeceklerini sanmıyorum. Herkesi de kucaklayamazlar” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulundu.  Konuşmasına ülke gündemine değinerek başlayan il başkanı Cengiz Sarıbay, “Ülkede adalet de eğitim de çöktü. Vizesiz Avrupa’yı vaat ettiler ama gelinen noktada bakanlar ve heyetlerimize vize verilmiyor. Ben eskiden avukat cübbemi giyer kimseden korkmazdım. Artık ben bile korkuyorum. Seçimle gelen seçimle gider diyoruz. Bu zamana kadar Erdoğan’ın talimatıyla görev yapan belediye başkanları ‘Ben görevimin başındayım’ diyemiyor. Ülke elden gidiyor. Bunlar resmen ayıyla yatağa giriyorlar. Ayı ABD’dir. Başımıza ne geleceği belli değil” ifadelerini kullandı. 

29 EKİM ETKİNLİKLERİNE KATILACAKLAR

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine il başkanları ile birlikte katılacaklarını belirten Sarıbay, “Eleştirilerde olsa da kutlamalara ilk defa il başkanları ile beraber katılacağız.  Böyle bir organizasyon da benim önerim diğer il başkanlarının da kabulü ile oldu. Bu törenlere vatandaşların da katılması gerektiğini düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde yapılan törende vatandaşlar azdı. Bunları arttırmamız gerekiyor” dedi.

‘HAMALLIK YAPIYORUM’

Yapılacak olan il kongresi öncesinde açıklamalarda bulunan Sarıbay, “Genel başkanımız ‘Yerel seçimlerde ön seçim yok, merkez yoklaması olacak. Benim illerde örgütlerim var, oturun istişare yapın, seçimi kazanacak adayı siz belirleyin, ben sizin arkanızda duracağım’ dedi. Adaletli olup hileden kaçınarak aday belirleyeceğiz. Seçimlere 1,5 yıl var. Bu zamana kadar yerel seçimlere 2 ay kala adaylarımızı belirledik. Şimdi bunu en az bir yıl önce açıklamak istiyoruz. En fazla aday bizden çıkar. Kimsenin adamı olmadım. Kimse de benim adamım olmasın. Arkanızda belediye, iktidar yoksa kendi imkanlarınızla bir partiyi ayakta tutmak zordur. Kocaeli’de partiden hiçbir şey almadan duran biri varsa o da benim. Gönüllü hamallık yapıyorum. Ben asla partime küsmem. Hatta iddia ediyorum Kocaeli’de kimse benden çok devrimci değil. Devrimci diyenlerin çoğu fraksiyon. Bu zamana kadar çok seslilik oldu, herkes birbirini basın önünde eleştirdi ama bundan sonra kimsenin gözünün yaşına bakmayacağım. Kim partili birinin aleyhine konuşuyor ve partimizi aşağı çekiyorsa gözünün yaşına bakmayacağım” dedi

PARTİ KİMLİĞİ ÖNE ÇIKMAYACAK

Seçimlere çalışırken anayasa referandumunda alınan sonuçları dikkate alacaklarını da sözlerine ekleyen Sarıbay, “CHP’nin oyu yüzde 25 ama referandum bize gösterdi ki parlamenter sistemi destekleyen yüzde 50 kesim var. Adalet yürüyüşü ve Çanakkale’deki kurultayda parti ismi öne çıkmadan yapılan programlara katılımın ne kadar fazla olduğunu gördük. Bu nedenle parti kimliğini çok öne çıkartmadan çalışmalıyız” dedi.

‘İYİ PARTİ’YE EN ÇOK OY AK PARTİ VE MHP’DEN GİDECEK’

Bugün İzmitli Meral Akşener’in açıkladığı yeni parti olan İYİ Parti’yi değerlendiren Sarıbay, “Parlamenter sistemi destekleyen bir partinin kurulması sevindirici. Her ne kadar rakibimiz olsalar da başarılı olmalarını diliyorum. Ancak Akşener ekibinin CHP’den çok fazla oy alacağını düşünmüyorum. Akşener İzmitli olduğu için burada popüler. Diğer illerde yok bence fazla büyütülüyor. İYİ Parti’ye en çok oy AKP ve MHP’den gidecek. Ülke genelinde büyük başarılar elde edeceklerini sanmıyorum. Herkesi de kucaklayamazlar. Sonuçta sağ parti” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet