YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l İZMİT İLÇE YÖNETİMİNDE KİM KİMDİR?

30.09.2017 Cumartesi - 20:53

Enes Akbal Optik

Mesut ŞAHİN

AK  Parti İzmit İlçe teşkilatları Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla düğün havasında bir yenilenme töreni gerçekleştirdi.  7 yıldır büyük emeklerle başarılı bir ilçe başkanlığı süreci geçiren Ali Korkmaz bayrağı Hasan Ayaz’a devretti. Hüzün ve sevincin bir arada yaşandığı coşkulu kongrede, birlik ve beraberlik mesajı verildi. İzmit İlçe Başkanının kim olacağı aylarca konuşulmuş, bir çok Başkan adayımız İzmit İlçe Başkan adaylığı için yarışmıştı. Başkan adaylığı için adı resmen açıklanan Hasan Ayaz, hummalı bir çalışma sonucu güzeller içerisinden güzelleri seçerek listesini oluşturdu.

Tecrübeli isimlerin bir araya geldiği listede öne çıkan isimler şu şekilde oldu;

 

Rıfat Akbaş

Bekirpaşa bölgesinin sevilen isimlerinden birisi olan Rıfat Akbaş, 28 Haziran Mahalle Başkanlığı ile başladığı siyasi hayatına, Bekirpaşa Belde Başkan Yardımcılığı, İlçe eski Başkanları,  Hüseyin Yusuf ve Nedim Arsal yönetimlerinde görev alarak devam ettirdi.  Aktif göreve bir dönem ara veren tecrübeli teşkilatçı Akbaş, teşkilatın ve tabanın yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim. Başarılı siyasetçiye Hasan Ayaz’ın icra kurulunda da yer verilmesi bekleniyor.

 

Rafet Yücel

AK Parti’nin kuruluşunda, 28 Haziran Mahalle Başkanlığı ile göreve başlayan Rafet Yücel, Bekirpaşa Belde Teşkilatında Arge’den Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Yücel, daha sonra Hüseyin Yusuf ile birlikte kurucu İzmit İlçe yöneticiliği ve daha sonra da Nedim Arsal’la birlikte İzmit İlçe Başkan Yardımcılığı görevi yaptı. Son olarak Ali Korkmaz döneminde istişare kurulunda bulunan Yücel, yeniden aktif göreve başladı.

Ceyhun Yalçın- Recep Yıldız

Yönetimde olduğu en erken açıklanan isimlerden birisi olan Ceyhan Yalçın’ın listede olması şaşırtmadı. İzmit merkezinde sevilen, sayılan ve sosyal yönleriyle bilinen Yalçın, İl yönetimde yaptığı başarılı çalışmalarla hafızalarda yer edinmişti. Samimi tavırları ve dostane ilişkileriyle iletişimi kuvvetli bir diğer isim iste Recep Yıldız. Yıldız, İzmit İlçe teşkilatına, ağabeylik yapmasının yanı sıra tecrübeleriyle de teşkilata güç katacak.

 

Musa Özcan

İl yönetiminde mevcut yönetici olarak aktif siyaseti sürdüren Musa Özcan listede yer alan sürpriz isimlerden birisi oldu. Geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Özcan, tecrübeleriyle İzmit’e büyük katkı sağlayacak.

Havzullah Yaydemir

Ali Korkmaz’ın bir önceki döneminde,  30 Mart gibi zor bir seçim döneminde başarılı bir Seçim İşleri Başkanlığı sürecini yöneten  Havzullah Yaydemir, dönemine imzasını atmıştı. Yaydemir’in yeniden Ayaz’ın listesinde yer alması İzmit teşkilatı için büyük bir şans olarak değerlendiriliyor.

Ali Erdem

Alikahya’nın sevilen ve sayılan isimlerinden Ali Erdem, gençlik kollarında uzun yıllar başarılı çalışmalarda bulundu ve Kocaeli teşkilatlarında ismini duyurdu. Erdem, Kocaeli gençliğiyle yaptığı başarılı çalışmaları ana kademe göreviyle taçlandıracak.

Ecenur Sevilen

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı’nda sekreteryada bulunan, daha önce gençlik kollarında görev alan Ecenur Sevilen de yönetimde yer alan genç isimlerden birisi. Akmeşe bölgesinde teşkilat çalışmalarında büyük emek veren Sevilen, ana kademe yönetimde gençleri temsil edecek.

Semra Aksoy

Uzun yıllar il yöneticiliği yapmış, bayanlar üzerinde etkisi olan güçlü ve tecrübeli bir isim. Teşkilatın Semra Ablası, sevilen kişiliği ve güleryüzlü tavırlarıyla İzmit ilçe teşkilatına renk katacak.

Zehra Aynacı ve Nihal Adar

Çalışkan ve tecrübeli Zehra Aynacı ve Nihal Adar, geçtiğimiz dönem İlçe Kadın Kollar Başkanı Aysel Demirtaş’ın yönetimden, ilçe ana kademeye transfer olmuştu. Ali Korkmaz’ın yönetiminde de SKM tecrübeleri ve disiplinli çalışmalarıyla örnek gösterilen iki ismin listede yer alması şaşırtmadı.

Ayfer Uğur ve Emine Soylu Gürdoğan

AK Parti İzmit ilçe Kadın Kolları yönetiminin iki başarlı ismi, secim dönemi yaptıkları özverili çalışmalarla kendilerinden söz ettirmişlerdi.

Ali Korkmaz’ın yönetiminden Hasan Ayaz’ın yönetimine geçen bir diğer isimler ise, Ali Güney, Abdullah Saburlu, Turgay Aydıner, Nurullah Yılmaz, Ali Galip Göktürk oldu.Ali Korkamaz yönetiminin genç aktif ve başarılı isimleri artık Ayaz’ın yönetiminde..

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet