Enes Akbal Optik

ANASAYFA l İZMİT MERKEZLİ KONSEYİN ÇALIŞTAYI VENEZUELA’DA GERÇEKLEŞTİ

14.12.2017 Perşembe - 21:18

Enes Akbal Optik

İzmit Merkezli Konsey , ‘’ 5 Uluslararası Yalnızca Barışa Tarafız Doğa – Sanat – Barış Sempozyum ve Çalıştayı ‘’  Lansmanlarının üçüncüsü Venezuela da gerçekleştirildi.

Apolitik temiz barış sloganı ile Anadolu topraklarından ( İzmit –Nicomedia’dan ) başlatılan ve tüm dünyadan binlerce akademisyen sanatçının destekleri arkasına alan  Yalnızca Barışa Tarafız Konseyi ,
‘’ 5. Sürdürülebilir Yalnızca Barışa Tarafız Doğa Sanat Barış, Sempozyum ve Çalıştayı ‘’ Lansmanlarının üçüncüsünü Venezuela da gerçekleştirdi.

50 ÜLKEDE EŞZAMANLI BARIŞ SERGİSİ

 Binlerce sanatçının  sanat eseri değeri taşıyan yapıtları ile gerçekleştirilen ve 50 Ülke de eşzamanlı olarak düzenlenen projenin üçüncü lansmanı geçtiğimiz günler de Yalnızca Barışa Tarfaız Konseyi Venezuela temsilcisi Sn Reina Naves ve Sn Miguel Pinero evsahipliğin de Otel Hespiria da geniş bir katılım ile gerçekleştirildi. Lansmana katılan izleyicilere proje tanıtım büroşürleri hediye edildi.

Doğa – Sanat ve Barışa dair apolitik karma resim sergisi, bağımsız bilim sunumları, canlı performans ve atölyeler ve uluslararası belgesel çalışmalarının gösterileceği sempozyumu sınırlar ötesi sanat çalışmaları ile dünya barışının Anadolu topraklarından başlatılması hareketini destekleyen Venezuelalı  sanatçıların yanı sıra 50 ülkede eşzamanlı olarak açılacak Yalnızca Barışa Tarafız temalı sergiler ile sanatçılar dünya barışa farkındalık yaratacaklar

HOŞGÖRÜ ve TÖLERANS ESERLERİ SERGİLENECEK

Çalıştay da Venezuelalı sanatçılar hoşgörü ve tölerans temalı yapıtlarını 24 Aralık 2017 de başlayarak 05 Ocak 2018 de bitecek olan yapıtlarının sergilenmesinin yanı sıra dünya barışı temalı sempozyum ve söyleşiler gerçekleştirecekler.

SEMPOZYUM DÖRT BAŞLIKTAN OLUŞACAK

 Yedi gün sürecek  olan sempozyum, dört temel etkinlikle tamamlanacak.

1. Bağımsız Bilim Kurulu tarafından belirlenen akademisyen sanatçıların doğa, sanat ve barış temalı türkçe ve  ingilizce sunumları.

2.Sempozyum sanatçılarının eserleri  ile düzenlenecek olan ” Yalnızca Barışa Tarafız Sergisi ” ( Plastik sanatlar ) 

3.Eşzamanlı olarak yurtdışında açılan Yalnızca Barışa Tarafız Sergi açılışlarına canlı bağlantılar ve dostluk mesajları

4. Yalnızca Barışa Tarafız Belgeseli…

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet