YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l İZMİTLİ EMRULLAH’I AT BİNME TUTKUSU DİZİLERİN ARANAN İSMİ YAPTI

28.02.2018 Çarşamba - 20:37

Enes Akbal Optik

3 sene önce at binmeye merak salmasının ardından dizilerin aranan ismi haline gelen Emrullah Bayrak ile başarı hikayesini konuştuk

İREM DEMİR

3 sene önce at binmeye merak salmasının ardından dizilerin aranan ismi haline gelen Emrullah Bayrak ile başarı hikayesini konuştuk. Diriliş Ertuğrul dizisinde Sultan Alaaddin’in yakın koruması olarak ekranlara adım adan Bayrak, dizi setlerine uzanan süreci anlattı. Bayrak, bundan sonraki süreçte de tekliflere açık olduğunu dile getirdi. İşte İzmitli Bayrak’ın dizi setlerine uzanan hikayesi;

Kendinizden bahseder misiniz?

1982 yılında İzmit’te doğdum. Hala İzmit’te yaşıyorum. Good Year Lastik Fabrikasında, tesisat-makine bölümünde çalışıyorum. İşten arta kalan zamanlarımı at binerek değerlendiriyorum. At binmenin benim için ayrı bir önemi var.

İlk ne zaman at binmeye başladınız?

Bundan  3 yıl önce ilk kez ata bindim.

At binme tutkunuz nasıl başladı?

 Dediğim gibi bundan 3 yıl önce ilk kez ata bindim. Ata sporumuz olduğu için heveslenmiş ve merak etmiştim. Sonra ise bir tutkuya dönüştü. Şimdi ise her boş vaktimde at biniyorum. At ile iletişim kurmak gerekiyor. Sonuçta bir canlıyla birlikte hareket ediyorsunuz. Bindiğiniz at ile aranızda farklı bir bağ kurmalısınız. Aranızda iletişim olmalı. Onunla bir bütün halinde hareket etmelisiniz.

 

 

 

Peki at biniciliğinin Kocaeli’de yayılması için bir çalışma yapıyor musunuz?

Elimden geldiği kadar yani, çalışma hayatımın el verdiği kadarıyla yapmaya çalışıyorum. Yaygın bir şekilde bunun çabası içindeyim. Özellikle yakın çevremi bu konuda teşvik ediyorum. Onlara at binmeyi öğrettiğim gibi boş vakitlerimizde de birlikte at biniyoruz.

 

Dizi oyunculuğu yapıyormuşsunuz. Peki bu süreç nasıl başladı?

Ne yazık ki ülkemizde at binen oyuncu sayısıyla ilgili sıkıntı yaşanıyor. At binmeyi bilen oyuncu sayısı neredeyse bir elin parmağını geçmeyecek düzeyde. At biniciliği geliştirmemin ardından çekimleri ilimizde, Seka Film Platosu’nda gerçekleşen Dirililş Ertuğrul dizinde rol almaya başladım. Buradaki rolüm Sultan Alaaddin’in yakın koruması oldu. Bu benim için güzel bir deneyim oldu.

 

 

Peki oyunculuk hayatınıza devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Devam etmeyi düşünüyorum. Hem dizi sektörüne bir katkı olması için hem de at binme tutkumu daha da ilerletmek için. Fakat çalışma saatlerim çoğu zaman uyum sağlamıyor. İşimden arta kalan zamanlarda bunu ilerleteceğim.

 

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet