YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l İZMİT’TE YİNE ÜCRETSİZ KART SORUNU

17.07.2017 Pazartesi - 9:03

Enes Akbal Optik

İzmit şehiriçi minibüslerinin belki de en büyük sorunu nezaket ve farkındalık. Dün gece 00:40 sularında Halkevi mevkinde iddialara göre oldukça üzücü bir olay yaşandı. 45 yaşında olduğunu öğrenilen engelli bir vatandaş, evine gitmek için 82 nolu Çenesuyu – Bayındırlık istikametinde yol alan otobüse bindi. Engelli kartını da basan vatandaş, en öne oturdu. Nedendir bilinmez şoför tarafından yumuşak olmayan kaba bir dille ‘’ Arkaya Geç ‘’ komutunu aldı. Sessizce şoförü dinleyen engelli vatandaş arkaya geçti.

‘ CEVAP VERMEME HAKKIMI KULLANIYORUM ‘

Araç içerisinde bulunan meslektaşımız ilk olarak engelli vatandaşa neden arkaya geçilmesinin istendiğini sordu. Daha sonra ise şoföre gidip, aynı soruyu yöneltti. Plakası elimizde bulunan aracın şoförü ‘’ Cevap Vermeme Hakkımı Kullanıyorum ‘’ ifadesinde bulundu. Basın mensubunun ‘’ Normal bir vatandaştan bunu isteyebilir misiniz ‘’ sorusu üzerine sessizliğe bürünen şoför öylece yoluna devam etti.

BELEDİYELER BOŞA MI KÜREK ÇEKİYOR?

Bu yaşanan sorunların ardı arkası maalesef bir türlü kesilmiyor. İşlerini hakkıyla ve kibar şekilde yürüten şoförler de azımsanamayacak kadar çok bu şehirde. Fakat, engelli vatandaşlara kart çıkartarak ulaşımlarını kolay hale getirmeye çalışan, böyle bir vizyon izleyen Büyükşehir acaba boşa mı kürek çekiyor? Büyükşehir ne yaparsa yapsın böyle şoförler oldukça engelli vatandaşlar için ulaşımda, yaşamda zor hale gelecek gibi gözüküyor. 

 
 
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 5 yorum bulunmaktadır.

hilmi keskin

71 yaşındayım her türlü hakaretlere maruz kaldım.hatta otobüs şoföru geri geri gelerek beni ezmeye kalktı.şikayetlerim karşılıksız kalınca mecburen ücretli kart kullanıyorum.fotoraflarla ispat edebilirim.

17.07.2017, 13:31
HİLMİ KESKİN.

BEN YETMİŞ KÜSÜR YAŞINDAYIM.BİR KAÇ KEZ ÜCRETSİZ KARTIMI KULLANDİM HAKARETLERE MARUZ KALDIM.GAZETELERE MAKALELİK OLDUK BELEDİYEYE ŞİKAYET ETTİK NETİCE YOK.ÜÇ AYDIR ÜCRETLİ KART KULLANIYORUM.UNUTTUM ŞOFÖRUN BİRİ DE BENİ EZMEYE KALKTI.FOTOĞRAFLARLA İSPAT EDERİM.

17.07.2017, 13:26
Ömer Kedikli

Bu olayın geçtiği otobüsün plakasını bizlerlede paylaşında belediyeye baskıyı arttıralım

17.07.2017, 11:15
Murat Şahin

ILK ONCE BILMENIZ GEREKEN SU KISIR OLAN BIRINE COCUGU OLMUYOR DIYE BENIM ARABAMA UCRETSIZ BINEMEZ BOYLE BI ADALET YOK ! KISIR BELEDIYE BUNYESINDE YADA TASERONUNDE CALISTIRILIYOR SERVIS PARASINI UCRETSIZ HALE GETIRMEK ICIN ENGELLI KARTI VERILOYOR. ALLAH BUNUN HESABINI 2 DUNYADA DA SORSUN INSALLAH. BIZ ARTIK YILDIK. EMEKÇİ ISCI 2.5 VERSIN 1500 MAAS ALSIN. BU SIZIN YANDASLARINIZ 3-4 VS. MAAS ALSIN BELES GITSIN GELSIN GEZSIN TOZSUN. HARAM OLSUN INSALLAH.

17.07.2017, 10:31
Anonim

Isine son ver bak daha kac kisi yapar birde televizyonlarda aksana kadar milleti aptallastiran konular yerine halka haklarini ogreten konulat isleyin

17.07.2017, 9:27

 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet