YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KADEM, KADINLARI HAKLARIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRMEKTEN VAZGEÇMİYOR

09.08.2018 Perşembe - 14:50

Enes Akbal Optik

İl Temsilcisi Berna Abiş, Zabıtan ve Kadıköy Mahalle sakinleriyle bir araya gelerek devletin kadınlarla ilgili yürüttüğü çalışmaları anlattı.

 

Türkiye’deki önemli kadın platformlarından biri olan Kocaeli Kadın ve Demokrasi Derneği, kadınlara yönelik eğitimlerini sürdürüyor. KADEM, bu kapsamda özellikle devletin kadınlara yönelik hizmetleri ve yine bu konuyla ilgili yürüttüğü çalışmaları düzenlediği eğitimlerle anlatıyor.

 

KADINLARDAN EĞİTİME YOĞUN İLGİ

Kocaeli Kadın ve Demokrasi Derneği,  bu defa da Zabıtan ve Kadıköy mahalle sakinlerine “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” eğitimi verdi. KADEM İl Temsilcisi Berna Abiş’in ve Şerife Gözde Kutluca’nın verdiği eğitime Zabıtan ve Kadıköy Mahallesi’nde yaşayan kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Mahallede yaşayan kadınların ilgiyle izledi.

ABİŞ DEVLETİN ÇALIŞMALARINI ANLATTI

KADEM İl Temsilcisi Abiş, son derece yalın bir anlatımla gerçekleştirdiği aktarımda kadınlara, “eğitim ve çocuk”, “aile ve ev yardımları”, “sağlık yardımları”, “tarım destekleri”, “iş kurma ve işsizlik destekleri” gibi birçok başlık altındaki yardımlara nasıl ulaşabileceklerini anlattı.

EĞİTİMLERE DEVAM EDECEĞİZ

Kadınlardan gelen sorulara da yanıt veren Abiş, KADEM olarak devletin yürüttüğü çalışmalara her zaman destek verdiklerini ve bu çalışmalarla ilgili bilgilendirme eğitimlerine devam edeceklerini söyledi.

KADEM HIZ KESMİYOR

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kocaeli İl Temsilciliği çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.  KADEM her alanda kadın ve ailenin yanında yer alarak desteğini esirgemiyor. Daha önce ‘’Kadın Yasal Hakları’’, ‘’İlk Yardım’’ gibi eğitimler veren Kadem,  Kadın ve aileye yönelik devletin farklı kurumları aracılığıyla verilen 100’e yakın yardımın bir araya toplanarak hazırlandığı “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” eğitimleri ile her kesimden kadına ulaşmayı hedefliyor. Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim El Rehberi ve eğitimlerle, kadınların kendilerine sunulan olanaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olup, en doğru destekten faydalanmalarına yardımcı oluyor.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet