YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KADINLAR ÇOCUKLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKTI

20.01.2018 Cumartesi - 16:34

Enes Akbal Optik

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık bir sürede gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun ortaya çıkmasının ardından Kocaeli Kadın Platformu basın açıklaması düzenledi

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun ortaya çıkmasının ardından Kocaeli Kadın Platformu üyeleri Belediye İş Hanı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Sibel Yılmaz Yurdakul, “Her gün bir yurttan, okuldan, kurstan, hastaneden yuvadan, mahalleden çocuk istismarı haberleri duymak istemiyoruz” dedi.

‘GÖREVİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ’

Yürüyüş Yolu Belediye İş Hanı önünde toplanan grup adına basın açıklamasını, Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Sibel Yılmaz Yurdakul okudu. Yurdakul, “Sağlık Bakanlığı’nı görevini yaparak sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma süreçlerini yürütmeye istismarı çıkartan sağlık emekçi ile ilgili incelemenin sonlandırılması ve sürgünü kaldırılmasına hastanedeki tüm verilerle bilgileri tespit ederek kamuoyuyla paylaşmaya ve sorumluluğu bulunanlarla, ilgililerle ilgili işlemleri derhal yapmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına görevini yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘HABERLERİ DUYMAK İSTEMİYORUZ’

Yurdakul konuşmasının devamında, “Kadınların, çocukların yani toplumun ihtiyaçlarını değil iktidarın tekçi cinsiyetçi ve ayrımcı ideolojisinin ihtiyaçlarına karşılık veren devletin sosyal rolünü diyanete ve dini vakıflara devretme fetvalarınızdan uygulamalarınızdan vazgeçin. Her gün bir yurttan, okuldan, kurstan, hastaneden yuvadan, mahalleden çocuk istismarı haberleri duymak istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet